Bo tata to lubi czytać książki

Więc warto o nich pomyśleć, jeżeli ktoś naprawdę chce znaleźć fajne i wartościowe prezenty na dzień ojca. Doskonała okazja do tego, aby tata mógł w końcu usiąść, ze spokojem, ciesząc się tym, że nic nie musi robić. Człowiek na co dzień żyje w tak ogromnym stresie, biegu, że rzadko kiedy ma okazję do tego, aby tak usiąść, ciesząc się przy tym przyjemnym. Ale jak tata już otrzyma do swoich rąk książkę, to w końcu będzie musiał usiąść ze spokojem, aby chociaż zapoznać się z jej treścią. Jaką książkę można kupić tacie? Najlepiej jakiś kryminał lub sensację, bo taka tematyka na pewno ojcu przypadnie do gustu.

Zimna sprawa. Hubert Meyer. Tom 7

Tym razem Katarzyna Bonda zaprasza wszystkich czytelników na poznański Sołacz, gdzie po wielu latach, w pewnej starej kamienicy, zostają odnalezione zwłoki rodziny, jaka od wielu lat uznawana była za zaginioną Wszystko wskazuje na to, że był to mord rytualny. Policja poszukuje ojca zamordowanej rodziny Garbarczyków, ponieważ on może mieć coś wspólnego z tą sprawą. Garbarczyk należał bowiem do sekty. Tylko że aspirant Grzegorz Kaczmarek, który osobiście znał zaginionego uważa, że nie mógł on mieć z tym nic wspólnego. Prosi więc o pomoc Meyera, który ma mu pomóc rozwikłać tą sprawę. Tylko jak rozwiązać coś, gdzie wciąż napotyka się na mur milczenia, a kolejni powiązani z tą sprawą, gin w tajemniczych kokonach.

Długa noc. Komisarz Jakub Mortka. Tom 6

Tak samo jak nie próżnuje autorka Meyera, tak samo Wojciech Chmielarz ma głowę pełną pomysłów. To właśnie dzięki temu czytelnicy po raz kolejny mogą spotkać się z komisarzem Mortką. Tym razem w Warszawie dużo się dzieje, a sam komisarz będzie musiał zrobić wszystko, aby ocalić najbliższe sobie osoby. Tylko ile będzie w stanie poświęcić w tej sprawie? I co wspólnego ma z tym mężczyzna białym samochodzie, który krąży po Warszawie? Samotna matka, która zdecydowała się wyjść na ulicę, aby móc zarobić pieniądze na utrzymanie swojego syna? Na pewno wielkich emocji nikomu tutaj nie zabraknie.