Wydawnictwo PERMES
Kartonowa Armia


powrót
IMPERIUM ROMANUM
Imperium Romanum - Kartonowa Armia
Zestawy Kartonowa Armia - Imperium Romanum należą do serii antycznej. Temat starożytnego  Rzymu jest na tyle fascynujący
i zarazem obszerny, że postanowiliśmy choć trochę uzupełnić dotychczas wydane "rzymskie" zeszyty Kartonowej Armii (KA04 Republika, KA05 Cesarstwo oraz KA19 Gladiatorzy).
Dzięki formule zestawów arkuszy możemy zaprezentować bardziej wycinkowe wątki, które nie miały szansy ukazać się w zeszytach, choćby ze względu na rozmiary niektórych figurek i elementów.
 
Stwórz rzymską scenerię i odtwórz historyczne scenki:

Imperium Romanum - Kartonowa Armia -przykładowa scenka triumfu
Scenka przemarszu triumfalnego z wykorzystaniem figurek i elementów scenerii z zestawów Imperium Romanum
 
Nowe możliwości, nowa jakość
 
Z jednej strony w zestawach prezentujemy wiele oryginalnych figurek, takich jak dynamiczny dwukonny rydwan, zajmujący pełne dwa arkusze, nietypowych akcesorii (przykładem niech będzie rzymska ozdobna fontanna z domostwa patrycjuszy) oraz dużych elementów scenerii (np. kolumny i elementy wystroju wnętrza).
 
Z drugiej strony, głównie ze względu na mniejsze ograniczenia miejsca, możemy pozwolić sobie na większą swobodę w upozowaniu figurek i ich wyposażeniu w akcesoria (np. długie lance)
 
Pragniemy wreszcie zwrócić Waszą uwagę na odwzorowanie historycznych detali oraz jakość i pieczołowitość wykończenia poszczególnych figurek, akcesorii oraz elementów scenerii.
 
Dla przykładu zamieściliśmy poniżej porównanie fragmentu tej samej figurki. Nowa wersja (z lewej strony), zawiera więcej szczegółów, cieniowań i tekstur. Figurka dzięki temu wyraźnie zyskała, całość jest teraz bardziej żywa, plastyczna i dynamiczna.
 
Porównanie wykończenia figurek - Imperium Romanum - Kartonowa Armia
Porównanie wykończenia figurek:
seria Imperium Romanum (lewa) i styl z zeszytów KA04/KA05 (prawa)
 
Mieszkańcy Imperium Romanum
 
Imperium Romanum - Kartonowa Armia - następny zestaw
Przykładowa scenka z wykorzystaniem figurek, akcesorii i elementów scenerii
z zestawu KZS03 Patrycjusze
 
Zestaw KZS03 -Patrycjusze jest zdecydowanie cywilnym tematem ale sądzimy, że figurki mieszkańców Rzymu, elementy scenerii oraz liczne akcesoria wnętrza rzymskiego domostwa takie jak stół z tablinum, mała domowa fontanna, popiersie wielkiego antenata, ozdobne kolumny czy wreszcie żeliwny stojak z żarem przydadzą się przy odtwarzaniu wielu ciekawych, historycznych scenek!

Odtwórz atmosferę antycznego Rzymu

 
Zestaw KSA01 zawiera elementy zewnętrznej scenerii rzymskiego miasta, w tym pomnik cezara Oktawiana oraz kolumnadę Forum Romanum oraz elementy wystroju imperialnego pałacu na Palatynie.
 

Przykładowa scenka z wykorzystaniem figurek, akcesorii i elementów scenerii
serii Imperium Romanum

Co dalej z IMPERIUM ROMANUM?
 
W planach mamy zestaw poświęcony pretorianom -cesarskiej gwardii, która niejednokrotnie decydowała o losach rzymskich  władców tudzież całego antycznego imperium!
 
W dalszej przyszłości przewijają się takie tematy jak rzymskie oddziały inżynieryjne (machiny wojenne: skorpiony i onagery), elementy scenerii obozu legionowego i formacje z okresu schyłku imperium: ciężkozbrojni katafrakci oraz zaciężna jazda germańska.

Co sądzicie o naszym pomyśle?
 
Czy podoba Wam się zaprezentowana seria Imperium Romanum?
Jakie inne figurki chcielibyście zobaczyć w Kartonowej Armii?
 
Piszcie na nasz redakcyjny adres mailowy. Wsłuchujemy się w Wasze opinie i sugestie, starając się realizować ciekawe pomysły!
 

 
Zobacz dotychczas wydane zestawy rzymskiej serii:
 
» KZS01 - Rydwany
» KZS02 - Konnica
» KZS03 - Patrycjusze
» KSA01 - Antyczna sceneria
 

 
Udanych figurek i dobrej zabawy z Kartonową Armią!
góra strony
Sprzedaż wysyłkowa i zamówienia
Zestawy z serii
IMPERIUM ROMANUM
·Rydwany
KZS01
  
·Konnica legionowa
KZS02

·Patrycjusze
KZS03
 
·Sceneria
KSA01

 
W przygotowaniu
·Pretorianie
Informacje o firmie PERMES
Copyright © 2004-2009 PERMES. Wszelkie prawa zastrzeżone