Wydawnictwo PERMES - Kartonowa Armia - informacje o firmie
Kartonowa Armia -strona główna
Kartonowa Armia - strona główna

powrót
Science Fiction i Manga w Kartonowej Armii -PRIMA APRILIS :)
Science-Fiction i Manga 

Primaaprilisowy żart
Wszystkich Czytelników, którzy uwierzywszy w nasz dowcip poczuli się zaskoczeni śpieszymy uspokoić. Tych zaś, którzy ucieszyli się z kierunku zmian wypadnie po wyjaśnieniu jakoś udobruchać.

Będzie więcej historii
Nie mamy najmniejszego zamiaru zrywać z tematyką historyczną!
Wręcz przeciwnie! Historia to wszak wspaniała, niewyczerpana skarbnica barwnych, wesołych i strasznych, niewiarygodnych a zarazem pouczających zdarzeń o jakich najlepszym fantastom nawet się nie śniło...
Nie przypadkiem mawia się, że historia to najlepszy (choć bywa, że doceniany dopiero post factum) bajarz i nauczyciel w jednym.

Pozostaną dwustronne, realistyczne figurki
Zapewniamy, ze w zeszytach nie uświadczycie jednostronnych figurek (choć nie można wykluczyć, że przytrafią się na niektórych bezpłatnych arkuszach do pobrania..).
Dwustronne, wiernie odwzorowane, z zachowaniem historycznych elementów umundurowania, wyposażenia oraz uzbrojenia figurki są przecież jednym z głównych, cenionych przez Was wyróżników Kartonowej Armii.

Co zatem zmieni się?
Będzie zapowiadana od dawna seria "Historia ubioru".
Zdecydowanie zbyt mało było w dotychczasowych zeszytach postaci "cywilnych".
Od razu wyjaśniamy -Historia ubioru będzie nawiązywać we wszystkich elementach do wydanych już serii. Ta sama skala figurek, to samo realistyczne ujęcie postaci. Nowa seria będzie uzupełniać już wydane zeszyty o postacie i akcesoria, pozwalając rozbudować i uatrakcyjnić historyczne scenki!

Będą więc postacie spotykane na dworach władców, w domach i na ulicach miast, na rynkach, w tawernach, zajazdach i gościńcach minionych epok.
Wszystkie postacie w pozach i ubiorach charakterystycznych dla danej epoki oraz uprawianego zawodu lub czynności.
Tak więc na przykład w serii średniowiecznej pojawi się scenka z polowania oraz póżniejszej uczty z udziałem trefnisia i minstrela, z przygrywającą na harfie dama dworu i podawaną na stół dziczyzną. Wszystko na tle akcesorii typowej komnaty biesiadnej z wielkim kominkiem i zdobionymi ścianami. Będzie przewiązany sznurem mnich i pstrokato odziany paź oraz praktycznie ubrany wędrowny kupiec i wyszukanie wystrojny kawaler.

Nie zabraknie tańczących par -damy i kawalerowie oraz młodzieńcy i panny z różnych epok, krajów i grup społecznych w pozach i ubiorach charakterystycznych dla tańców dworskich i ludowych.

W podobny sposób "zilustrujemy" wycinki z życia w starożytnym Rzymie, dalekiej Japonii, gorącej Hiszpanii, epoce napoleońskiej i na przełomie XVII i XVIII wieków.

Sądzimy, że tak ujęta, mniej "militarna" opowieść o dawnych epokach będzie równie pasjonująca i dobrze uzupełni już wydane i planowane zeszyty, znajdując uznanie wśród nowych oraz 
dotychczasowych Czytelników, modelarzy i miłośników historii!

To nie będzie "kosmicznej przygody" Kartonowej Armii?
Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, nie widzimy powodu, żeby odmówić Wam (i sobie przy opracowywaniu:) paru chwil czystej fantazji i zabawy. Może nie odrębna seria, może nie samodzielne zeszyty ale parę arkuszy z kosmicznymi komandosami, rebeliantami z obrzeży galaktyki, łazikami i bojowymi droidami oraz niezbędnymi w szanującej się kosmicznej awanturze dobrymi i paskudnymi Obcymi może się z czasem pojawić...

Pozdrawiamy, życząc udanych figurek i dobrej zabawy!
PERMES

PS. Primaaprilisowe arkusze do pobrania pozostawiamy jeszcze przez jakiś czas dla spóźnialskich :)
 
 
Napisz do nas:
  • co sądzisz o wydanych seriach i zeszytach?
  • jakie tematy chciałbyś zobaczyć w przyszłości?


Poniżej pozostawiamy oryginalny primaaprilisowy tekst
(dla tych, którzy dopiero teraz...)


Dość nudnych tematów!

Kogo w dobie internetu i podboju kosmosu interesują pradzieje? Kogo jeszcze ciekawi jak żyli, o co i jak walczyli dawni żołnierze, wielcy bohaterowie lub legendarni władcy?

Przestajemy Was zanudzać - koniec z historycznymi seriami, zwracamy się wyłącznie ku przyszłości!


Dość marnowania czasu na dwustronne figurki
Po co tracić czas na odwzorowywanie detali umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia skoro i tak figurki stoją zawsze przodem?

Teraz figurki będą miały wyłącznie jedną stronę - nie będzie już dylematu jak je ustawić!

Pobierz nowe arkusze
Zobaczcie sami jak wyglądają figurki z nowych serii - w dziale do pobrania znajdziecie zapowiedź nowego oblicza Kartonowej Armi:

Seria Science Fiction
Komandos polskiego regimentu Varsovia, stacjonującego w księżycowej bazie Silesia, będącego częścią
Polish Space Marine Forces - elitarnej jednostki Koalicyjnego Korpusu Kosmicznego!

Seria Manga
Powierniczka pieścienia - jakie tajemne moce skrywa drogocenny pierścień podarowany pięknej dziewczynie przez wróżkę?
Czy zdoła odkryć sekret klejnotu zanim ten na zawsze zmieni życie jej i jej przyjaciół?
Odwiedzaj naszą witrynę,
wkrótce więcej niespodzianek...

Przejdź do działu do pobrania »
góra strony


Copyright © 2004-2008 PERMES. Wszelkie prawa zastrzeżone