Wydawnictwo PERMES

Kartonowa Armia - strona główna Ponad 1000 kartonowych elmentów
Wydawnictwo PERMES - Kartonowa Armia - hobby edukacja zabawa
Kartonowa Armia - strona główna
powrót
Od redakcji...
Przemysław Skiba - redaktor naczelny magazynu Kartonowa Armia - wydawnictwo PERMES W tym dziale zamieszczamy krótkie informacje
o zmianach na witrynie i wydarzeniach z udziałem Kartonowej Armii i wydawnictwa PERMES oraz uwagi i komentarze do wydanych zeszytów.
 
Przemysław Skiba
Kartonowy redaktor :)

 
Wydawanie, kolportaż i sprzedaż czasopisma zostały wstrzymane
 


Kartonowe Figurki - nowa nazwa witryny!

 
Przyczyna zmiany? Otóż od pewnego czasu zamieszczamy coraz więcej figurek nie związanych bezpośrednio z wojskowością - mamy elementy budowlane do samodzielnego planowania i modelowania budynków, mamy liczne elmenty "cywilnej" scenerii oraz samodzielne serie poświęcone różnorodnej tematyce (m.in. "Szopka betlejemska", "Baranek Wielkanocny", był też samochód i nawet piłkarze (ale nasi przegrali wtedy sromotnie, więc zawiedziona redakcja zawiesiła projekt do 2012 r. :), wreszcie same figurki w ramach militarnej serii coraz częściej przedstawiają cywilów i udomowione zwierzęta stanowiące tło lub uzupełnienie wiodących tematów.
 
W planach zaś mamy (od dawna zapowiadane, wiem! :) serie "Historia ubioru" i "Wielcy podróżnicy", żeby wymienić tylko niektóre. Być może w przyszłości pokusimy się o oddzielną serię ze zwierzętami oraz (pytacie o to) dinozaurami?
(Na wszelki jednak wypadek uspokajam -
w żadnym wypadku nie zamierzamy rezygnować z żołnierzy i tematyki historycznej!).
 
Tak więc powinniście sami przyznać, że ma to się wszystko coraz bardziej nijak do tytułowej "Armii". Nowa nazwa dużo lepiej oddaje charakter tego co robimy będąc przy okazji o wiele pojemniejszą i uniwersalną.

 

Zatem - udanych Kartonowych Figurek!

PERMES


Gargoyla - nowy arkusz do pobrania!
 
W dziale Do pobrania zamieszczony został kolejny arkusz do serii Świat Fantasy.
 
Gargoyla, tak bowiem nazywa się nasza bestia, jest pierwszym stworem z Bestiariusza Świata Fantasy - nowej serii arkuszy przedstawiającej dzikie bestie, poczwary i potwory zamieszkujące mroczne, odludne ostępy krainy fantasy.
 
Przygotowaliśmy dla Was całkiem pokaźny zestaw bestii, wiele za jednym zamachem w kilku wariantach, zobaczcie zresztą sami niektóre tylko przykłady - tym nie mniej lista poczwar nie jest zamknięta i co jakiś czas będziemy podrzucać nowe "maszkarony".
 
Zaglądajcie więc i piszcie, które podobają się Wam najbardziej.
A może przeoczyliśmy jakąś bestię z żelaznego repertuaru fantasy lub macie pomysł na zupełnie nowego, strasznego stwora?
 
I jeszcze jedno - tak na zapas - wampiry i wilkołaki oraz nieumarli, jako klasyka fantasy będą tematem odrębnych zestawów.

Udanych strrrasznych figurek :)


Antyczni Wojownicy - achajscy hoplici
 
Tym razem są to wariacje achajskich hoplitów "na miecz i tarczę". Same figurki różnią się nieco od poprzednich - oprócz uzbrojenia
w miecze mają inne pióropusze, kolorystykę oraz inny typ hoplona (charakterystycznie wciętej po bokach tarczy, od której pochodzi nazwa tej ciężkozbrojnej antycznej piechoty).
 
Nie zabrakło oczywiście opcjonalnych akcesoriów, które pozwolą zmodyfikować figurki.


Witamy po wakacjach!
 
Większość naszych czytelników-modelarzy rozpoczyna w tych dniach rok szkolny. Nowe szkoły, klasy, nauczyciele, koledzy i koleżanki oraz... nowe przedmioty i plany zajęć -czyli mnóstwo wrażeń oraz obowiązków!
 
Plan zajęć do pobrania
Żeby ułatwić Wam wdrożenie się do nowych zajęć mamy coś pomocnego - przestrzenne plany zajęć w kilku wariantach.
 
Proste i gotowe do wycięcia i ustawienia na biurku, monitorze lub półce. Wystarczy wydrukować, zagiąć w dosłownie 3 miejscach i gotowe, plan zajęć będzie od teraz zawsze w zasięgu wzroku!

 Życzymy samych sukcesów w szkole!


Galeria zdjęć z Oblężenia Malborka 2010
 
Kartonowa Armia, tak jak w poprzednich latach, brała udział w wielkiej imprezie plenerowej Oblężenie Malborka 2010. Przez kilka dni wspólnie wycinaliśmy figurki i akcesoria oraz budowaliśmy scenerie. Niektórzy sympatycy kartonowych figurek byli na stoisku Permes codziennie i zgromadzili imponującą kolekcję figurek, zwyczajowo wszystkie wycięte i sklejone figurki można było zabrać do domu a wycinać można było do woli - byle tylko znalazło się wolne miejsce przy stoliku i nożyczki,
 
Oczywiście z racji na miejsce tematyka średniowieczna cieszyła się największą popularnością, tym nie mniej zwolennicy pozostałych serii też mieli w czym wybierać - dostępne były arkusze z zeszytów piraci, elfy, władcy smoków, rzymscy legioniści, gladiatorzy, wikingowie, ułani i szwoleżerowie i wielu, wielu innych!
 
Pogoda wprawdzie była wyjątkowo kapryśna - po pierwszym, niezwykle parnym dniu kolejne były już pochmurne i deszczowe, zaś w sobotę silne ulewy dwa razy zmusiły nas do ewakuacji stolików (bez pomocy niektórych z Was nie odbyłoby się to tak sprawnie!)
i schronienia się pod namiotem i płachtami folii - w ostatecznym rozrachunku nie udało jej się jednak zepsuć wspaniałej atmosfery.
 
Dziękuję wszystkim sympatykom Kartonowej Armii - zarówno naszym dobrym, starym znajomym jak i tym, którzy odwiedzili nas pierwszy raz!
 
Do zobaczenia za rok - o tej samej porze i w tym samym miejscu!

 
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tegorocznej imprezy...
Miłego oglądania!


Nowe arkusze do pobrania - antyczni wojownicy
 
Wracamy po dłuższej przerwie do serii Antyczni Wojownicy.
Na pierwszy ogień idą greccy hoplici - uzupełnienie do zeszytu KA06 Grecy - Wojna Trojańska. W dziale z arkuszami do pobrania pierwszy z arkuszy z nowymi figurkami oraz zestawem dodatkowych akcesoriów.
 
Figurki są pokolorowane zgodnie z obowiązującą w nowszych wydaniach stylistyką - bardziej plastyczne, z dodanymi teksturami, cieniami oraz efektami specjalnymi. Już na pierwszy rzut oka różnią się od zamieszczonych w oryginalnym zeszycie, sądzę jednak, że zmiana zyska Wasze uznanie.
 
Dodatkowe akcesoria (tarcze) pozwolą zrobić całą falangę - tym bardziej, że w drodze jest kolejny arkusz z hoplitami!


Nowe arkusze do pobrania - specjalnie na Dzień Dziecka
 
Dla najmłodszych modelarzy Kartonowej Armii mamy cały zestaw nowych arkuszy (no dobrze, raptem 4 - ale to i tak więcej niż ostatnio, prawda?). Póki co zamieściliśmy po dwa nowe arkusze w każdym z działów: figurek i akcesoriów oraz elementów scenerii.
 
Ale to nie wszystko - mamy już kolejne "elementy budowlane" oraz dodatkowe sanie i akcesoria do KA35 Traperzy - zamieścimy je już naprawdę wrótce!
 
Chodzi mi jeszcze po głowie pomysł, żeby sprawić Wam cały "Tydzień Dziecka". Są bowiem takie arkusze do pobrania, które pojawiają się... i znikają co pewien czas (najlepszy przykład to przestrzenny model EASY!3D wieży oblężniczej).
 
Zaglądajcie więc na witrynę Kartonowej Armii a kto wie, może traficie na dzień, gdy te unikalne arkusze będą akurat dostępne?
 

Zmiany w dziale "Do pobrania"
 
Rozrósł się nam ten dział co niemiara - na dzień dzisiejszy znajduje się w nim ponad 70 arkuszy, a to przecież daleko jeszcze nie wszystkie dostępne do bezpłatnego pobrania (są wszak arkusze okolicznościowe, takie jak składająca się z 10 części seria Szopka betlejemska i 
specjalne, takie jak pergaminy i plany zajęć).
 
Z biegiem czasu dział "Do pobrania" zrobił się nie tylko przydługi ale też nieźle zabałaganiony, przyszła więc pora na przemeblowanie.
 
Na początek wprowadzony został podział na 2 główne sekcje: figurki i akcesoria oraz elementy scenerii. Do przełączanie między sekcjami służą dwie spore i czytelne zakładki widoczne tuż po wejściu do działu - wystarczy kliknąć na właściwy opis.
 
Dodatkowo w ramach sekcji ze sceneriami arkusze zostały tamatycznie pogrupowane: elementy scenerii 2D i 3D, podłoża oraz dodane arkusze z materiałami budowlanymi - ta ostatnia grupa ma zresztą szansę niebawem powiększyć się :)
 
Prawdę powiedziawszy podobny podział na grupy powinien (i też zapewne wkrótce będzie...) zostać wprowadzony również w sekcji figurek: figurki historyczne, fantasy, pomaluj i sklej oraz różne/inne czyli wspólny "worek" w którym umieszczone zostałyby wszystkie arkusze nietypowe i specjalne (np. piłkarze, Alfa Romeo, dama w sukni balowej itp. - przynajmniej do czasu, kiedy będzie ich tyle, że zasłużą na własną sekcję pod tytułem np. "Rozmaitości"). Zobaczmy jednak najpierw, jak zmiana sprawdzi się w praniu.
 
Dodatkowo, żeby ułatwić starym bywalcom naszej witryny życie, najnowsze (lub inaczej mówiąc ostatnio dodane) arkusze będą umieszczane zawsze na samym początku (czyli na górze strony)
i dopiero po wprowadzeniu kolejnych nowości przenoszone "w dół" do właściwej podgrupy tematycznej.

Jeśli przyłapiecie nas na jakiejś pomyłce - dajcie koniecznie znać!
A teraz zapraszam do nowego, dwusekcyjnego działu Do pobrania

Wygodnego pobierania oraz udanych figurek i scenerii!


Małe, częściowe sprostowanie...
 
W tym roku Prima Aprilis wypadł tuż przed okresem świątecznym, więc dopiero teraz zamieszczamy spóźnione sprostowanie.
Małe - bowiem sam pomysł "materiałów budowlanych" spodobał się Wam na tyle, że postanowiliśmy go kontynuować - choć tym razem już poważnie... :)
 
Dziękujemy za wszystkie maile z opiniami i pomysłami - postaramy się przynajmniej część z nich zrealizować!
 
Przy okazji - przypomnijcie sobie niektóre z poprzednich kawałów:


Radosnych Świąt Wielkanocnych!
 
Pogodnych, spokojnych, rodzinnych Świąt oraz fajnego zajączka wszystkim modelarzom i czytelnikom Kartonowej Armii życzy redakcja.
(oczywiście życzymy równie udanego lanego poniedziałku ;)

Do pobrania:
Arkusz specjalny: KAS06
                        Wielkanocny baranek
                        figurka i akcesoria


Nowa seria - Kartonowy budowniczy!
+MEGA ZESTAW arkuszy do pobrania


Mamy dla Was sporą niespodziankę - Kartonowa Armia całkowicie zmienia branżę! Wchodzimy w tak zwaną "developerkę"...
Od teraz będziemy (razem z Wami) budować miasteczka, zamki tudzież potężne warownie.
 
Przy okazji zmienimy tytuł - już nie jakaś tam wielka, bezimienna Armia ale konkretny, pojedyńczy budowniczy - fachowiec... brzmi dużo lepiej, prawda?
 
Zobaczcie sami, co też takiego w pocie czoła przygotowaliśmy:
Nowy dział: Materiały budowlane

Dobrej zabawy i udanych - tym razem już nie figurek - lecz wspaniałych BUDOWLI!
PERMESNowy, eksperymentalny arkusz do pobrania

W ślad za arkuszami specjalnymi dla Czytelników toruńskich Nowości przygotowaliśmy kolejny arkusz o krzyżackiej tematyce.
Tym razem jednak dostępny dla WSZYSTKICH użytkowników naszej witryny i czytelników Kartonowej Armii (trochę Was zaniedbaliśmy ostatnio ale postaramy się to nadrobić i wynagrodzić :)
 
Na czym zaś polega wspomniany w nagłówku eksperyment?
Otóż na arkuszu zamieściliśmy pierwszy raz "podwójną" figurkę,
grupkę knechtów - pawężnika i stojącego tuż za nim kusznika.
Rzecz jasna, można taką grupkę ustawić z pojedyńczych figurek lecz w niektórych przypadkach aż prosi się o zestawienie kilku postaci i akcesoriów.
Ale, ale - uspokajam, że nie oznacza to, że zgrupowane figurki zastąpią teraz pojedyńcze! Po prostu taką grupową figurkę jest szybciej a czasem dużo łatwiej wyciąć i skleić a do tego może stanowić ona ciekawe urozmaicenie - sprawdźcie zresztą sami.
 
Ciekaw jestem Waszej opinii o tego typu figurkach - napiszcie!
 
I żeby nie było, że zrobiliśmy eksperyment kosztem pojedyńczych figurek, na arkuszu znalazła się nowa kolorystycznie wersja najemnego pawężnika oraz dodatkowa samodzielna "podstawkowa" pawęż (akcesoriów wszak nigdy dość, prawda?).
Spostrzegawczy zauważą zapewne, że krzyżacki knecht uzbrojony jest nie w halabardę, jak miało to miejsce w oryginalnej wersji zeszytowej i na arkuszu "toruńskim" a w hakownicę.
Tak więc w efekcie wyszedł całkiem "wypasiony" arkusz :)
 
Dobrej zabawy i udanych kartonowych figurek!


Nowe arkusze e-BONUS
 
Specjalne, unikalne arkusze bonusowe dostępne wyłącznie dla zamawiających Kartonową Armię drogą mailową!
 
Jak to działa?
 
Po otrzymaniu mailem zamówienia wysyłamy na zwrotny adres oryginalny i niepublikowany dotąd arkusz do samodzielnego wydrukowania (
w formacie PDF) zawierający figurki i akcesoria lub elementy scenerii, zgodny tematycznie z zamówionym zeszytem (aktualnie: KA11 Egipcjanie, KA33 kozacy, KA35 traperzy)
lub serią
(Legendy Dzikiego  Zachodu, antyczna, sienkiewiczowska/XVIIw)
 
W przygotowaniu są kolejne unikalne arkusze e-BONUS do pozostałych zeszytów i serii (Średniowieczna, Świat Fantasy, Wojownicy oraz Pomaluj i sklej).


Arkusz z ciepłych krain - coś w sam raz na zimowe ferie :)
 
Ok, przyznam się - początkowo miała to być figurka... BAŁWANA!
Takiego uzbrojonego w szuflę od śniegu i z pojemnikiem na piasek,
ale jak wypadła moja kolej odśnieżania na kilkunastostopniowym mrozie to doszedłem do wniosku, że żart byłby zbyt okrutny...
 
Tak więc "zapodałem" Wam coś w dużo cieplejszym klimacie :)
I to za jednym zamachem aż trzy figurki rodem z gorącego Egiptu: faraon na tronie w koronie (rym przypadkowy! :) dolnego i górnego królestwa oraz potężni numidyjscy gwardziści - całość nawiązująca do 
zeszytu KA11 Egipcjanie.
 
Przygotowując ten arkusz pomyślałem, że można jeszcze dać Kleopatrę - oczywiście też na tronie - wraz z dwoma niewolnikami dzierżącymi wachlarze. A jak już się bawić to może też zamieścić  samych gwardzistów - takich "bojowych" z tarczami i włóczniami?
 
Hmm... jak więc widzicie, wciąż nie odpuszcza mnie wcześniej wspomniany zapał modyfikowania starszych figurek :)
 
Ale... w końcu mamy zimę, więc jednak coś bardziej "mroźnego"
(ok, daruję temu bałwanowi :) byłoby jednak bardziej na miejscu...
Co zatem sądzicie np. o nowym Zestawie Specjalnym z traperami
z pokrytej śniegiem Alaski (jako dodatek do KA35 Traperzy) ?
 
I już na koniec - nadchodzą Wasze typowania do Arkusza Marzeń
z okazji przekroczenia przez Kartonową Armię 1000 elementów (figurek i akcesoriów) - dziękujemy za dotychczas nadesłane zgłoszenia i zachęcamy do nadsyłania kolejnych!
 


Kartonowa Armia ma ponad 1000 figurek i akcesoriów!
 
Tak, tak! Prawdę powiedziawszy, to nawet sporo więcej!
Zresztą zajrzyjcie na specjalną, okolicznościową stronę, lub po prostu kliknijcie na znaczek "1000+" na górze strony.
 
W dużym stopniu to również Wasz zasługa - wiernych Czytelników magazynu i użytkowników naszej witryny! Bez Waszego aktywnego wsparcia i zainteresowania nie byłoby to możliwe.
 
Z tej okazji mam dla Was szczególną propozycję - zabawę w typowanie najlepszych figurek, akcesoriów i elementów scenerii
z dotychczas wydanych zeszytów, zestawów i arkuszy.
Możecie sugerować zmiany i modyfikacje w typowanych figurkach.
 
Nie zapomnijcie dodać uzasadnienia - dlaczego właśnie ta a nie inna figurka zasługuje Waszym zdaniem na wyróżnienie?
 
Nadsyłajcie zatem swoje typy - po podsumowaniu opracujemy  przebojowy arkusz marzeń (a może nawet cały zestaw?) dostępny dla wszystkich odwiedzających witrynę, zaś dla biorących udział
w typowaniu - będzie w nagrodę wersja specjalna!
 
Więcej informacji o typowaniu na wyżej wymienionej stronie
 
I jeszcze tylko pytanie na sam koniec - to jak, robimy podejście do kolejnego tysiąca?

Miłej lektury i udanych kartonowych figurek!
 

Polski dragon, czyli nowo-stary arkusz do pobrania
 
Arkusz typu... "4 w 1" i już wyjaśniam cóż to takiego oznacza.
Na arkuszu są oddzielne 3-y figurki: strzelec (rzeczony dragon), leżący koń (tegoż dragona własność) oraz zwyczajny polny krzak (czyli tzw. świadek mimo woli lub inaczej mówiąc element scenerii).
 
Możecie zatem wycięte figurki ustawić na co najmniej 4-y sposoby: samego strzelca, strzelca kryjącego się za koniem lub krzakiem oraz strzelca za koniem i krzakiem!
(hmm... a teraz wpadłem na myśl, że można przecież dodatkowo zestawić figurkę konia z krzakiem lub sam krzak lub samego konia... to ci dopiero "arkusz do potęgi n-tej" wyszedł ;)))
 
A teraz już poważnie - niektórzy z Was pamiętają zapewne, że te figurki już kiedyś były, choć w innym trochę układzie, na starych arkuszach do pobrania (takie z granatowym paskiem z metalicznymi figurkami na górze). Tak wyszło, że podczas zmiany formatu arkuszy część z nich wymagała większych modyfikacji celem rozmieszczenia i "zależała się" lub 
zwyczajnie zapodziała - bywa!
 
Tym nie mniej wielu z Was dopytywało się o te "zaginione" arkusze, więc niniejszym rozpoczynam ich stopniowe przywracanie, przy okazji wprowadzając drobne poprawki lub dodając nowe elementy (w tym przypadku jest to "polny krzak" - prawdę powiedziawszy jak najbardziej uniwersalny element scenerii).
 
Przyznam się też szczerze (tak to przemycam na końcu tekstu, licząc, że nie wszyscy do tego momentu doczytają ;), że dopadła mnie jakaś mania poprawiania tudzież modyfikowania starszych figurek i arkuszy (poczekajcie, aż zobaczycie, co powyrabiałem
z Legendami Dzikiego Zachodu!).
Cóż, część z użytkowników witryny będzie pewnie temu rada (zawszeć to dodatkowe warianty figurek, które urozmaicą scenki), część zaś pewnie mocno niezadowolona - nie ma bowiem co ukrywać, że poprawki są robione trochę kosztem nowych tematów.
 
Zobaczymy, co z tego wyjdzie - albo mnie zakrzyczycie i migiem przywrócicie do porządku (oraz pracy nad nowymi numerami :), albo zwyczajnie znudzi mi się i sam powrócę do bieżących serii?
 
A zatem - starych lub nowych ale wyłącznie udanych figurek!
 

Nowy arkusz do pobrania - traper polujący w canoe
Skoro pogoda, zamiast śnieżnego puchu, szykuje nam znów Święta "po wodzie" - mamy dla Was bonusowy arkusz do pobrania
z protoplastą kajaka w roli głównej - wraz z akcesoriami tudzież dodatkowymi "wodnymi" nakładkami na podstawkę :)

Uwaga:
ten arkusz to tylko przedsmak tego co mamy "w tym temacie" dla Was przygotowane - w sumie aż... kilkanaście (tak, aż tyle, a co!)
arkuszy rodem z Dzikiego Zachodu - więc nie przegapcie!
 

Szopka betlejemska - świąteczny Zestaw Specjalny
Tak jak rok temu - świateczny prezent od wydawnictwa PERMES specjalnie dla wszystkich modelarzy i czytelników Kartonowej Armii
kompletny zestaw arkuszy do bezpłatnego pobrania:
Pobierz i wydrukuj komplet arkuszy, następnie wytnij i sklej figurki oraz elementy scenerii i zaaranżuj własną szopkę! 
 
Pochwalcie się swoją szopką
Zróbcie zdjęcie swojej scenki z betlejemską szopką i podeślijcie do naszej galerii.

Zobaczcie przykładowe galerie z szopka z zeszłego roku:
 

Nowy arkusz do pobrania
Świat Fantasy V - żywiołak ognia!

 
Figurka żywiołaka ognia (czy też może lepiej ogniołaka?) wyszła całkiem spora ale przecież potężny przedstawiciel groźnego, nieobliczalnego żywiołu musi robić wrażenie już samym wyglądem! 

Wprawdzie jeden z zaprzyjaźnionych z Kartonową Armią kolekcjonerów, który miał okazję obejrzeć figurkę jeszcze na etapie wczesnego projektu, nazwał naszą interpretację tej groźnej istoty  "Panią Jesień", nader obficie obsypaną złoto-czerwonymi liściami :)
Cóż... choć nie taki był zamysł, to pocieszamy się jak możemy, składając rzecz na karb skojarzeń wywołanych jesiennym krajobrazem, pozostawiając Waszej ocenie, co też takiego nam w tym przypadku wyszło :)

Zapraszam teraz do działu Do pobrania i życzę udanych jesiennych,
wróć - co też ja mówię - "żywiołowych" figurek!
 

Nowe galerie zdjęć nadesłanych
Makiety historycznych bitew

 
Tym razem zdjęcia przedstawiające nie tylko same figurki, lecz całe makiety sławnych bitew polskich wojsk z okresu Rzeczypospolitej.

W makietach wykorzystano mnóstwo figurek i elementów scenerii zarówno z zeszytów i zestawów specjalnych jak i bonusowych arkuszy do pobrania. Uznanie budzi wkład pracy włożony nie tylko w wycięcie i sklejenie poszczególnych figurek ale przede wszystkim w precyzyjne zaaranżowanie i rozstawienie!

Szczególne wrażenie sprawiają zdjęcia wielkiej makiety z Poznania.  Poszczególne fazy bitwy pod Beresteczkiem zostały odtworzone nie tylko z rozmachem ale i z dbałością o historyczne realia. Gratulacje!

Zapraszam zatem do obejrzenia galerii!


Świat Fantasy V - żywiołaki!
 
Tym razem Kartonowa Armia przyszykowała sporą gratkę dla miłośników serii Świat Fantasy!
Żywiołaki wszelakiej maści i urody występują bowiem praktycznie w większości powieści i filmów o tematyce fantasy, nie wspominając już o grach, zarówno klasycznych RPG jak i komputerowych, zrozumiałe zatem, że nie mogło ich zabraknąć i u nas!
 
Sam temat jako taki nie był specjalnie zapowiadany, choć tu i tam przeciekały pewne informacje, w sumie może i dobrze się stało, bowiem opracowanie zajęło niespodziewanie dużo czasu.
Muszę zresztą przyznać, że graficznie był to wyjątkowo specyficzny tudzież wymagający numer, bo jak tu sugestywnie oddać żywioły wody, wiatru lub ognia? Jarek, rysownik tego numeru, spisał się moim zdaniem na medal, nadając postaciom cechy antropomorficzne (dobrze napisałem?) i zarazem nawiązując do charakterystycznych cech i wyobrażeń o każdym z żywiołów.
W sferze graficznej całość nawiązuje do stylistyki Władców smoków, choć siłą rzeczy jest bardziej umowna. Całkiem ciekawie tudzież lekko wypadła 
chyba też kolorystyka. Zresztą, co ja będę tak się tu sam tu chwalił - oceńcie i napiszcie co sądzicie - tym bardziej, że idąc za uderzeniem pracujemy nad kolejną odsłoną serii fantasy (nie, nie, wciąż jeszcze nie orkowie :)
 
Co się zaś tyczy samych żywiołaków, to są one w większości... większe niż zazwyczaj - cóż, w końcu są to tajemnicze, groźne stwory żywiołów, o sporo potężniejszej posturze niż ludzie, żeby nie wspominać już o krasnoludach :)
 
Na zakończenie wypada dodać, że mało tego, że zestaw figurek jest różnorodny i całkiem pokaźny to przygowaliśmy też dość sporo do poczytania!
 
Zapraszam zatem do lektury i obejrzenia nadchodzącego zestawu Kartonowej Armii: żywiołaki
 
 

Oblężenie Malborka 2009 - fotorelacji część 2
 
W kolejnej porcji zdjęć ze spotkania z Kartonową Armią podczas  tegorocznego Oblężenia Malborka zamieściłem głównie zdjęcia z Waszym udziałem - ze stolików do wycinania i klejenia figurek. Starałem się pokazać fajną atmosferę, jaka panowała w te dni niezależnie od grymasów pogody. Dowodem niech będą zresztą dwa niesamowite ujęcia na których widać nieustraszonych miłośników Kartonowej Armii, wycinających kartonowe figurki mimo strug deszczu pod osłoną samotnych, wiotkich parasoli :)
 
We wspólnej zabawie brali udział zarówno najmłodsi jak i starsi modelarze, rodzeństwa i całe rodziny, rodzice oraz dziadkowie. Kartonowa Armia kolejny raz potwierdziła swój prorodzinny i międzypokoleniowy  charakter - wszak wyciąć własnego rycerza każden może! Poznaliśmy wielu nowych modelarzy, czytelników Kartonowej Armii i użytkowników naszej witryny oraz wielu wiernych, starych przyjaciół naszego wydawnictwa. Gościliśmy harcerzy, obcokrajowców, członków grup rekonstrukcji historycznych, mieszkańców Malborka, miłośników historii oraz turystów z całego kraju!
Pierwsi goście pojawiali się na stoisku Kartonowej Armii tuż po 9:00 rano zaś ostatni prawie o 22:00 - dopiero zapadnięcie ciemności definitywnie kończyło zabawę!
 
Miło było Was osobiście poznać, posłuchać co najbardziej podoba się w naszych zeszytach i na witrynie,
podyskutować o planach redakcji tudzież porozmawiać o tym, jakie i dlaczego figurki oraz tematy chcielibyście ujrzeć w następnych wydaniach pisma lub na arkuszach do pobrania.
 
Był to bardzo przyjemnie i ciekawie spędzony czas, pozostaje więc mieć nadzieję, że spotkamy się ponownie, dokładnie w tym samym miejscu już za rok!
 
Zapraszam teraz do obejrzenia drugiej części 
fotorelacji...
 

Oblężenie Malborka 2009 - część 1 fotorelacji
 
Jednym zdaniem - organizacja, goście, rycerskie bractwa, humory tudzież atmosfera - wszystko dopisało na przysłowiową 5-ę!
Może tylko pogoda trochę się dąsała... ale tego roku to chyba już norma. Tym nie mniej nawet sobotnie, rzęsiste ulewy nie zdołały zepsuć zabawy. Było naprawdę fajnie!
 
Dziękuję zatem wszystkim, którzy w natłoku atrakcji znaleźli odrobinę czasu i odwiedzili Kartonową Armię. Spotkaliśmy ponownie wielu starych, dobrych przyjaciół oraz poznaliśmy liczne grono nowych. Jak w poprzednich latach naszym przewodnim hasłem było "Wycięta figurka jest Twoja" - można było więc uzupełnić swoją kolekcję i wypróbować zabawę z Kartonową Armią w praktyce. Wierzę że spodobało się Wam
wspólne wycinanie i sklejanie "permesowych" kartonowych figurek!
 
Podczas tych kilku dni udało mi się zrobić sporo ciekawych zdjęć, postaram się stopniowo zamieścić przynajmniej część w galeriach.
 
Zapraszam zatem do pierwszej odsłony 
fotorelacji...
 

Jak powstawała Kartonowa Armia
 
Czytelnicy magazynu i użytkownicy witryny zadają często pytania, jak zrodziła się idea Kartonowej Armii - jakie były pierwsze projekty oraz jak powstają nasze figurki, akcesoria i elementy scenerii.
Ciekawi Was skąd biorą się pomysły na figurki i ich upozowanie, tudzież jak je rysujemy, kolorujemy, dodajemy efekty specjalne itp. Odpowiedź na wszystkie pytania wypełniłaby opasły tom ale mogę uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć przynajmniej o początkach.
 
Zapraszam zatem do kolejnych odsłon cyklu pod szumnym tytułem "Historia Kartonowej Armii". 
 
Kartonowa Armia - początki
 
Poniżej bezpośrednie linki do pierwszych części opowieści:

Traperzy - Kartonowa Armia KA35
 
Przedstawiamy kolejną, od dawna zapowiadaną odsłonę serii Legendy Dzikiego Zachodu. Co prawda w tym przypadku określenie "seria" było do tej pory, hmm... cóż, trochę na wyrost (nawet najstarsi czerwonoskórzy mieli prawo stracić cierpliwość! ;)
Ale... trochę tłumaczą redakcję dodatkowe, całkiem liczne arkusze bonusowe do tego tematu - między innymi indiańskie obozowisko, namioty, wojownik w canoe tudzież kowboje - w sumie 8 arkuszy wliczając najświeższy traperski, oraz warianowy "szkuner pustyni" w ramach Zestawu Specjalnego nr 1.
Całkiem więc sporo tego wyszło. Mało tego, do zeszytu Traperzy powstało wiele dodatkowych i wariantowych figurek oraz akcesorii. Pewnie więc wcześniej czy później pojawią się w jakiejś formie :)
 
Na zasadzie rozszerzenia serii w planach (tudzież na warsztacie) znajdują się uzupełnienia i elementy scenerii niejako obowiązkowe dla tematu: dyliżans i miasteczko z pogranicza na Dzikim Zachodzie z klasycznym saloonem, biurem szeryfa, budynkiem telegrafu, bankiem i corralem. Będzie więc można ustawić i odegrać scenki rodem z ulubionych westernów!
 

Orkowie - nostalgiczny arkusz bonusowy do pobrania
 
Bardzo specjalny arkusz... trudno uwierzyć ale figurki te powstały na długo PRZED wydaniem pierwszego zeszytu Kartonowej Armii!
Tak gwoli prawdy debiutancki numer miał zresztą nosić tytuł "Rycerze i Orkowie". Cóż, tematyka średniowieczna była na tyle ciekawa, że ostatecznie ostali się tylko rycerze... zaś orkowie przeszli na z stałą, mocno daleką pozycję w zapowiedziach :)
 
Tym nie mniej pamięć o nich nie zaginęła! W przypływie nostalgii nastąpił powrót do początków i jedna z figurek orków została odświeżona tudzież udostępniona - do tego w wersji wariantowej!
 
I tu przy okazji pojawił się pomysł, żeby pokazać jak powstawały pierwsze figurki - począwszy od szybkich, szkicowych pomysłów upozowania, przez różne warianty dopracowanej konturowej kreski, modyfikacje kolorów i tekstur, cieniowania i efekty specjalne aż do wersji finalnej z opcjonalnymi akcesoriami.
Wielu naszych czytelników, szczególnie bardziej zaawansowanych modelarzy pyta jak
zaprojektować figurkę, jak osiągnąć takie czy inne efekty itp.. być może więc taki wspomagany odpowiednio ilustracjami mini artykuł podpowie choć parę rozwiązań?
 

Książę Józef Poniatowski - nowy arkusz do pobrania!
 
Wreszcie jest! Daaawno temu obiecana figurka! Jakoś tak wyszło, że w tym przypadku wyjątkowo trudno było dobrać najlepsze, wierne upozowanie, uzbrojenie tudzież kolorystykę - zrobiliśmy więc kilka wariantów, w tym z szablą, wzywającą do ataku i strzelającą.
Zamieścimy najfajniejsze w nadchodzącym Zestawie Specjalnym!
 
Rzecz jasna w Zestawie, jednym chyba z największych dotychczas przygotowanych, nie zabraknie też innych figurek jazdy polskiej!
 
Przypomnę przy okazji, że Zestawy Specjalne zawierają bonusowe arkusze z uzupełniającymi lub rozszerzającymi tematykę zeszytów figurkami, akcesoriami i elementami scenerii dostępne do pobrania jako dodatek dla posiadaczy oryginalnych zeszytów.
Krótko mówiąc: masz zeszyt - możesz pobierać dodatkowe arkusze bez ograniczeń czasowych i wydrukować tyle ile potrzebujesz, znacząco wzbogacając swoją kolekcję oraz urozmaicając scenki! :)
 
A teraz zapraszam już wszystkich do pobrania pierwszego z kilku
arkuszy zawierających figurkę księcia Poniatowskiego!
 
Dobrej zabawy i udanych figurek!
 

Bitwa pod Raszynem - 1809r.
 
W tym roku przypada 200. rocznica Bitwy pod Raszynem.
Starcie to, choć w sensie taktycznym nierozstrzygnięte, należy uznać za zwycięstwo oręża polskiego.
Nieostrzelana i słabo uzbrojona armia Księstwa Warszawskiego pod wodzą księcia Józefa Poniatowskiego stawiła bowiem opór ponad dwukrotnie liczniejszemu, zaprawionemu w bojach VII korpusowi autriackiemu.
Bitwa o raszyńską groblę dała początek pierwszej od czasów wielkiego króla-wojownika Jana Sobieskiego, zakrojonej za większą skalę samodzielnej i zwycięskiej kampanii Polaków.
 
Wielka inscenizacja bitwy - 18 kwietnia
Dla upamiętnienia tych wydarzeń Gmina Raszyn organizuje
18 kwietnia (najbliższa sobota) uroczyste obchody, których centralnym punktem jest inscenizacja bitwy z udziałem grup rekonstrukcji historycznej w mundurach i z uzbrojeniem z epoki.
Będą piechurzy pod sztandarami Księstwa, strzelcy i fizylierzy austriaccy i węgierscy, jazda polska oraz artyleria polowa obu stron. Będą barwne mundury epoki napoleońskiej, powiewające chorągwie, kawaleryjskie szarże i armatni
proch - zapowiada się niezwykle barwne widowisko!
 
Zresztą zobaczcie sami fotorelacje z poprzednich lat na witrynie: www.raszyn1809.pl
 
Warto wybrać się osobiście - emocje gwarantowane!

Wydanie specjalne Kartonowej Armii
Kartonowa Armia przygotowała wydanie specjalne, poświęcone wojsku Księstwa Warszawskiego i w szczególności Bitwie pod Raszynem - wkrótce więcej szczegółow!
 

Radosnych Świąt Wielkanocnych!
 
Pogodnych, spokojnych, rodzinnych Świąt oraz fajnego zajączka wszystkim modelarzom i czytelnikom Kartonowej Armii życzy redakcja.

Prezent: arkusz specjalny do pobrania KAS06
                        wielkanocny baranek
                        figurka i akcesoria

PRIMA APRILIS!
 
I jak, udał nam się tegoroczny żart? Część czytelników uwierzyła!
(zobacz: Pancerna Armia - piękna i bestie...)
 
Padły pytania o skalę samochodów, jakie marki pójdą na pierwszy ogień, czy będą różne wersje kolorystyczne, dlaczego tylko Legendy a nie bardziej współczesne, czy będą tylko modele konturowe, czy może też EASY!3D itp. Padały też, a jakże, konkretne uwagi do pierwszego modelu - między innymi dlaczego przez okna Alfy nie widać siedzeń, kierownicy oraz... kierowcy.
Jeden ze stałych użytkowników witryny czujnie zauważył, że nasza 156 ma 2 wlewy paliwa (ano faktycznie - nasza wpadka - i pewnie kiedyś, przy okazji poprawimy ten arkusz, szkoda pięknej Alfy :)
 
A już o czołgach... tu dopiero długo by opowiadać! :)
 
Więc może by tak...?
Prawdę powiedziawszy, oba tematy mają przyszłość, aczkolwiek póki co ze wskazaniem na serię o II Wojnie Światowej - jednak Kartonowa Armia specjalizuje się głównie w militarnych tudzież  historycznych tematach (choć zapewne zauważyliście, że coraz częściej pojawiają się też postacie zdecydowanie "niewojskowe"). A skoro już mowa o IIWŚ, to niesposób wręcz byłoby pominąć przy tej okazji wszelakiej maści sprzęt, prawda?
 
Tak więc, skoro już przećwiczyliśmy w praktyce nowe tematy (trochę jednak inna z nimi zabawa - rozpoczynając od skali, ustawienia na podstawce i nawet odmiennego sposobu kładzenia koloru - z jednej strony symulacja odblasków i "metalików" z drugiej chropowate, miejscami podrdzewiałe, poznaczone rykoszetami stalowe płyty, pokryte maskującymi wzorami i barwami), to kto wie, może za czas jakiś pojawią się pierwsze, trochę poważniejsze już zwiastuny nowej serii?
 
Arkusz z Alfą pozostaje
Póki co - zostawiamy na jakiś czas - specjalnie dla "spóźnialskich" oryginalny tekst i grafiki, oraz arkusz do pobrania z Alfą Romeo 156.
 
Przesyłajcie swoje uwagi i pomysły!
Jeśli sądzicie, że warto zająć się na poważnie którymś z tych tematów - napiszcie do nas. Macie pewnie sporo pomysłów odnośnie tego co, w jakim ujęciu i jakiej kolejności warto byłoby zrobić. Podzielcie się z nami waszymi uwagami i sugestiami.
 
Piszcie zatem, koniecznie piszcie na nasz redakcyjny mail!
 
Udanych figurek!
 

Bohaterowie trylogii - NOWE zestawy arkuszy!
 
To miał być pojedyńczy, zbiorczy zestaw a wyszły całe dwa!
Mało tego, pominęliśmy sporo znaczących postaci -więcej możecie przeczytać we wstępie do "Bohaterów". Być może warto pokusić się o opracowanie jeszcze jednego (lub więcej..) zestawu?
 
Zachęcam przy okazji gorąco do sięgnięcia po wspaniałą powieść Henryka Sienkiewicza. Nawet jeśli czytaliście - warto przypomnieć sobie niesamowite perypetie bohaterów nakreślone z epickim rozmachem na tle historycznych wydarzeń.
 
Udanych powieściowych figurek!
 

Nowy MEGA PAKIET - KA33 Kozacy
 
Kozacki zestaw
Uff! Kozacy dali nam nieźle popalić! Ale nowy zeszyt wreszcie jest!
Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce kolejny, prawdziwie kozacki numer z serii sienkiewiczowskiej (XVIIw.) wraz z Zestawem Specjalnym oraz arkuszami dodatkowymi - w sumie aż 10 arkuszy!
 
KA33 Kozacy - obowiązkowy zeszyt w ramach serii XVIIw.
W zeszycie i na dodatkowych arkuszach figurki
historycznych postaci i czupurnych zawadiaków z Dzikich Stepów!
Zaporożcy siczowi, Kozacka piechota rejestrowa, dzielni mołojcy wyprawiający się dońskimi czajkami na tureckie posiadłości na wybrzeżach Morza Czarnego, kozacka czerń uzbrojona w kiścienie, konny buńczuczny i lotna kozacka jazda stepowa, hetman Bohdan Chmielnicki oraz taborowy moździerz z obsługą!
 
Zestaw Specjalny nr 8
Masz zeszyt? To pobierz gratis 4 dodatkowe kozackie arkusze!
Kozacki obóz warowny - wozy z podnoszonymi osłonami, elementy szańców i palisady oraz konny chorąży z hetmańką chorągwią!
Pobierz i wydrukuj a następnie wytnij i sklej figurki oraz akcesoria. Zbuduj własny obóz siczowych kozaków i ustaw obronny tabor!
 
NOWOŚĆ:  e-BONUS
Specjalny bonus dla zamawiających Kartonową Armię drogą mailową - wysyłamy na zwrotny adres mailowy dodatkowy, unikalny arkusz zawierający figurki, akcesoria lub elementy scenerii!
 
Dobrej zabawy i udanych figurek!
PERMES
 

Arkusze na ferie!
 
Nowe figurki i elementy scenerii do pobrania

W dziale do pobrania parę nowości - w sam raz na okres ferii, pogoda bowiem wyraźnie przegapiła zimowe wakacje i pokpiła ze śniegiem. Ale Kartonowa Armia pamiętała i specjalnie z myślą o modelarzach oraz swoich czytelnikach przygotowała parę fajnych niespodzianek :)
 
Kamienna droga
Pierwsza z nich to elementy scenerii - tym razem jednak poziome, stanowiące podłoże dla figurek - bardzo proste do wycięcia i ułożenia (choć można urozmaicić scenerie i zestawić z kilku elementów skrzyżowania lub rozwidlenia a nawet pokusić się o wycięcie własnych kształtów, połączeń i zakończeń drogi ). Wreszcie będzie można ustawić figurki bohaterów na straży leśnych duktów, zainscenizować przemarsz wojska królewskim szlakiem czy też doprowadzić bity trakt do warowni!
 
Zamieściliśmy za jednym zamachem 2 warianty kamiennej drogi: biegnący po trawiastym i piaszczystym podłożu. Mamy też wersję gruntową - taką bez bruku, z koleinami - zamieścimy ją wkrótce.
 
Jeden z naszych stałych czytelników podpowiedział, żeby zrobić też wersję zimową - pomysł dobry ale wtedy trzeba będzie przerobić na pokryte śniegiem również inne elementy scenerii, takie jak skały i drzewa. Byłoby wtedy można odtworzyć klimat mroźnej północy - nie obiecujemy ale kto wie...?
 
Figurka pancernego jaszczura - Świat Fantasy
Figurka ta jest klasycznym przykładem kłopotów ze skalowaniem. Tak naprawdę w zamyśle miał to być wielki smok ale nie było jak go umieścić w całości na arkuszu a podzielić też trudno.
Tak więc wyszedł nam zaledwie... jaszczur - ale za to bojowy! :)
 
Swoją drogą, można by go ustawić w pionie - wtedy byłby sporo dłuższy, choć trochę pewnie niższy - taki bardziej żmij niż smok?
Zobaczymy, co da się zrobić - więc póki co pobierajcie arkusz, bo jak wymyślimy coś nowego to go podmienimy!
 
Udanych figurek i wesołych ferii!

PS. dziękujemy za nadsyłane zdjęcia do galerii, zbieramy je
i wkrótce zaktualizujemy istniejące lub dodamy nowe galerie.

 
Rycerski konkurs - pomaluj rycerza
 
Spodobał się Wam Smoczy konkurs - wystarczy zajrzeć do galerii nadesłanych prac (nowe rysunki nadchodzą, zamieścimy wkrótce).
 
Zapraszamy zatem do następnej zabawy
Teraz jednak ustawimy poprzeczkę trochę wyżej - tym razem nie wystarczy bowiem samo pokolorowanie rysunku, trzeba nanieść własne wzory, dodać rycerzowi tarczę oraz
nadać imię i tytuł!
 
Jak zrobić oryginalną pracę?
Pamiętaj, możesz pracować kredkami, pisakami lub farbkami. Możesz rysunek wykleić kolorowym papierem, nanieść własne wzorki, kreskować, cieniować itp... Wymyśl własne barwy i motywy lub herb na kropierz konia oraz tunikę i tarczę jeźdźca.
 
K
rótko mówiąc wszystkie techniki dozwolone, choć dla lepszego efektu warto zachować odpowiednią kolejność:
  • najpierw najlepiej pokolorować rycerza - warto pamiętać, że najczęściej na kropierzu konia, tunice rycerza oraz tarczy stosowano różne układy tych samych barw rodowych tudzież powtarzające się wzory i elementy herbów (dobrym pomysłem będzie sięgnięcie do wydanych zeszytów Kartonowej Armii z serii średniowiecznej, żeby zobaczyć różne ciekawe motywy)
  • tarczę należy najpierw pokolorować - wybierz jeden z gotowych wzorów lub wykorzystaj pustą tarczę i zaprojektuj zupełnie nowy znak, albo wręcz wymyśl i narysuj własną, niepowtarzalną w kształcie tarczę wraz z herbem!
  • następnym krokiem jest wycięcie tak przygotowanej tarczy i naklejenie w wybranym miejscu na uprzednio pokolorowany rysunek rycerza.
  • na koniec umieść opis na tablicy na cokole pomnika. Nadaj swojemu bohaterowi imię podziwianej historycznej postaci, ulubionego bohatera mitów, legend, filmów lub powieści albo po prostu wymyśl oryginalne imię i tytuł. Możesz równie dobrze nadać postaci Twoje imię, np. Król Jan Jakub I.
Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć kilka różnych wariantów - możesz stworzyć rycerza, brata jednego z zakonów rycerskich lub wielkiego króla - wojownika!
 
Wszystko zależy od Twojej pomysłowości!
 
Jeśli chcesz pochwalić się własną pracą - prześlij na redakcyjny mail skan, zdjęcie lub plik graficzny. Jeśli tylko jakość techniczna będzie na to pozwalała, zamieścimy ją w galerii.

Zobacz więcej o konkursie...
Pobierz arkusze - przejdź do działu do pobrania...

Dobrej zabawy :)


Zdjęcia nadesłane - nowe galerie!
 
Nadrabiamy powoli zaległości... w dziale "galerie" zamieściliśmy cztery nowe zestawy nadesłanych zdjęć. Oprócz zdjęć figurek i scenek poświęconych ostatnio wydanym numerom, nadesłanych przez Pawła - modelarza i stałego czytelnika Kartonowej Armii,
warte obejrzenia są galerie "jak to zrobić", w których pokazujemy na przykładach praktyczne pomysły jak zmodyfikować figurki.
 
Zdjęcia szopki i prace ze smokami
Otrzymujemy od Was kolejne zdjęcia i skany smoków w ramach nieustającego smoczego konkursu oraz bardzo ładne zdjęcia szopki.
Postaramy się zebrać je w nowe, zbiorcze galerie - nadsyłajcie więc szybko zdjęcia Waszych prac!
 
Nowe konkursy i zabawy
Pytacie przy okazji, kiedy będą kolejne zabawy i konkursy w rodzaju tego ze smokami... w zasadzie to czemu nie?
Redakcja musi tylko wybrać temat i nagrodę. Pierwsze pomysły to słoń bojowy z obsadą do pokolorowania, konny rycerz lub rzymski rydwan, ewantualnie wóz osadników. W zamian za nadesłanie zdjęć lub skanów Waszych prac nagrodą byłyby, podobnie jak w przypadku smoków, arkusze z figurkami i akcesoriami EASY!3D.
 
A może macie inne propozycje konkursowych tematów?
Nadsyłajcie pomysły na redakcyjny mail!
 

Szczęśliwego Nowego Roku!
 
Najlepsze życzenia dla wszystkich modelarzy i czytelników Kartonowej Armii! Oby nowy, 2009 rok okazał się radosnym, zdrowym i obfitującym w same sukcesy.
 
Pomyślności i udanych figurek!
PERMES
 

Nowe galerie
 
Szopka
Otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia szopki do wycięcia i sklejenia z naszego świątecznego mega Zestawu Specjalnego.
Pomysłowo wykonana i zaaranżowana scenka - warto zobaczyć!
Smoczy konkurs
Kolejna badzo ciekawa galeria to Wasze prace nadesłane na nasz nieustający smoczy konkurs - przypominam - wygrywa KAŻDY!
Zajrzyjcie koniecznie - sporo naprawdę oryginalnie, z fantazją i starannością pokolorowanych prac.
W zanadrzu mamy kilka galerii z figurkami, w tym fantastyczne wręcz makiety i inscenizacje historycznych bitew - zaglądajcie, bowiem naprawdę będzie co podziwiać!
 

Szopka betlejemska - świąteczny MEGA Zestaw Specjalny
Prezent od wydawnictwa PERMES specjalnie dla wszystkich modelarzy i czytelników Kartonowej Armii - cały kompletny zestaw arkuszy do pobrania gratis, bez żadych pytań, zadań i haseł. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić własną szopkę!
 
Temat zestawu, przyznacie, w sam raz na okres przedświąteczny! Będziecie mogli wydrukować arkusze, wyciąć i skleić własną szopkę betlejemską wraz z figurkami i elementami scenerii!
 
.....
Uwaga - poprawiliśmy mały błąd na arkuszu nr 2 (skrzydła anioła wychodziły trochę poza linię konturu) i nieco zmieniliśmy figurkę Świętego Józefa na arkuszu nr 1 (aureola w widoku z tyłu).

Dziękujemy zarazem naszym czujnym czytelnikom za zauważenie błędów i szybkie zwrócenie uwagi!
.....
 
Zdjęcia do galerii
Jak już skompletujecie cały zestaw arkuszy i ustawicie własną szopkę - zróbcie w czasie spokojnych światecznych dni zdjęcie scenki i podeślijcie, może zrobimy galerię z Waszymi pracami?
 

Dama w balowej sukni - dla spóźnialskich
Arkusz z figurkami XVIIw. damy, zamieszczony jako mikołajkowy prezent od redakcji, chyba spodobał się... zostawimy go więc jeszcze jakiś czas - specjalnie dla spóźnialskich :)
 
I własnie, jak sądzicie, może warto dodać do tej figurki parę elementów wystroju wnętrza, 
charakterystycznych dla epoki (choćby jakieś meble, kandelabr, fragment ściany z draperiami)?
 

Super Bonus!
Przygotowaliśmy dla Was nowy zestaw dodatkowych arkuszy z figurkami, akcesoriami i elementami scenerii specjalnie do zeszytu Kartonowa Armia KA31 Krasnoludy!
 
Możecie teraz wzbogacić kolekcję figurek, wprowadzić własne modyfikacje i urozmaicić scenki z bohaterami Świata Fantasy.
 
Szczególnie fajnie wyglądają bojowe sztandary krasnoludów oraz żelazna osłona dla strzelców. Wyobraźcie sobie lśniącą, stalową linię krasnoludzkich umocnień z łopoczącymi w górze sztandarami!  Wystarczy pobrać bonusowe arkusze, wydrukować i posklejać tyle wariantów ile tylko dusza zapragnie :)
 

Prezent na Mikołajki!!!
Drobna niespodzianka dla odwiedzających naszą witrynę!
 
Dość tych żołnierzy, wreszcie mamy coś specjalnego dla Pań!
Unikalny arkusz do pobrania, pochodzący z przygotowywanej serii "Historia ubioru":
 
-Dama w sukni balowej (XVIIw.)
 
Wyjątkowo i tylko teraz figurka w 2 wariantach:
-kolorowa
-do samodzielnego pomalowania
 
Pobierz arkusz i wprowadź Kartonową Armię na salony!
 
Udanych figurek!
(No dobrze, dla Panów też coś się znalazło, ale cicho-sza!
to tylko dla tych, którzy zaglądają nie tylko na główną stronę :)
 
 

Krasnoludy - Świat Fantasy IV
Kartonowa Armia prezentuje kolejną rasę zamieszkującą baśniowe krainy Świata Fantasy. Sądzę, że udał nam się ten zeszyt, nie tylko ze względu na plastyczne, niezwykle dokładne i barwne figurki ale też sam temat -sympatycznych a zarazem groźnych brodatych wojowników i ich górskich sprzymierzeńców -nie bez powodu krasnoludy odgrywają znaczną rolę w większości powieści i filmów fantasy! Zeszyt o krasnoludach stanowi więc dobre, nieodzowne wręcz uzupełnienie całej serii i Waszej kolekcji.
 
Jak zazwyczaj w zeszycie, oprócz samych figurek, znajdziecie sporo dodatkowych akcesorii oraz elementów scenerii.
 
Mało tego, dla tych z Was, którzy kupią zeszyt, przygotowujemy Zestaw Specjalny z kolejnymi figurkami i akcesoriami do pobrania, zaś w trochę dalszej przyszłości planujemy odrębny, spory zestaw ze scenerią fantasy -tajemnicze bramy i pradawne portale, wejścia do mrocznych lochów, kamienne posągi legendarnych bohaterów,
skalne obeliski pokryte zapomnianymi runami i wiele innych...
 
O tych i innych nowościach dowiecie się więcej na naszej witrynie, zapraszam zatem do systematycznego odwiedzania!
 
Udanych figurek i scenek rodem ze Świata Fantasy!
 

Święto Niepodległości
Z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości Kartonowa Armia przygotowała dla Was specjalny bonusowy arkusz do pobrania z figurkami pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.
 
Na arkuszu przedstawiliśmy Wodza w momencie przybycia koleją żelazną z Magdeburga do Warszawy. Figurka jest w wariancie kolorowym i do samodzielnego pomalowania (w tej wersji figurka dodatkowo różni się brakiem czapki).
 
Kto wie, może to dobry pomysł, żeby co pewien czas prezentować kolejne arkusze z postaciami naszych wielkich rodaków?
Nawet jeśli zawęzić wybór do bohaterów narodowych związanych z wojskowością, na liście znalazłoby się wiele znaczących dla historii Polski, niezwykle barwnych postaci, wymieńmy dla przykładu tylko Tadeusza Kościuszkę, Henryka Dąbrowskiego, generała Andersa lub odległych w czasie wybitnych władców...
 
Tematyka odbiegająca nieco charakterem od dotychczasowo prezentowanej na naszych łamach ale w końcu w motto wydawnictwa, oprócz hobby i zabawy widnieje również edukacja, więc bylibyśmy poniekąd usprawiedliwieni :)
 
Ciekawi jesteśmy Waszego zdania. A może macie propozycje, kto z naszych wielkich rodaków powinien znaleźć się w takiej serii?

Pobierz specjalny, patriotyczny arkusz bonusowy:
 - Marszałek Józef Piłsudski
 

Antyczna sceneria - IMPERIUM ROMANUM IV
To już czwarty, kolejno wydany, zestaw rozszerzający serię antyczną Kartonowej Armii:
 - Sceneria antycznego Rzymu
 
Zestaw zawiera zewnętrzne elementy rzymskiej scenerii takie jak kolumnada Forum Romanum, posąg cesarza Oktawiana a także elementy wnętrza i akcesoria cesarskiego pałacu na Palatynie.
 
Elementy scenerii są odpowiednio duże i wysokie -wyglądają teraz bardziej realistycznie -koniec z drzewami niższymi od jeźdźca :)

Czy będzie kontynuacja serii Imperium Romanum?
Temat jest ciekawy i bardzo szeroki więc... najlepiej sam zobacz jakie jeszcze zestawy planujemy w przyszłych odsłonach serii Imperium Romanum...

Ale przecież na Rzymianach świat się nie kończy!
Prawda. Pragnę więc uspokoić miłośników pozostałych serii -wysyp antycznych tematów nie oznacza wcale, że zapomnieliśmy o Was!
 
Szykujemy parę nowości z innych serii. Będzie coś ze Świata Fantasy (no dobrze, konkretnie będą Krasnoludy i... coś jeszcze!), coś z serii Pomaluj i sklej oraz kolejna odsłona serii XVIIw. (ale nie będą to jeszcze tym razem postacie z trylogii S
ienkiewicza, tyle tylko mogę dzisiaj zdradzić ;). Zaglądajcie więc do nas!
 
Nowa seria - sceneria i akcesoria 
Uważni czytelnicy z pewnością zauważyli, że do działu "wydane numery" dodaliśmy nową, wydzieloną serię "sceneria i akcesoria".
Będzie to specyficzna, "wspólna" seria. Znajdą się w niej zestawy podobne w charakterze do scenerii Rzymu ale odnoszące się do wszystkich pozostałych serii. Aż prosi się przecież o elementy scenerii i dodatkowe akcesoria do zeszytu o antycznym Egipcie, chatę i karczmę z okresu feudalnej Europy czy też niesamowitą scenerię do serii Świat Fantasy.
 
Dzięki dodatkowej scenerii i akcesoriom Wasze scenki będą... i tu miałem napisać, że bardziej realistyczne, wiarygodniejsze itp.
Ale tak naprawdę figurki na tle odpowiedniej scenerii dostarczą Wam więcej frajdy i całość będzie po prostu duuużo fajniejsza!
 


Patrycjusze - kolejna odsłona IMPERIUM ROMANUM!
W ślad za rydwanami (KZS01) i legionową konnicą (KZS02) przedstawiamy kolejny zestaw Kartonowej Armii traktujący o życiu w antycznym Rzymie:
 - Rzymscy patrycjusze
 
Tym razem zestaw zwiera głównie figurki cywilów -mieszkańców antycznego imperium na tle scenerii i akcesorii typowych dla rzymskiego domostwa -marmurowe ścienne panele, kosz z żarem, stół z triclinum, popiersie antenata z atrium (wzorowane na autentycznej rzeźbie Juliusza Cezara) oraz ozdobna fontanna i barwione ochrą kolumny z perystylu.
Owszem, są też figurki żołnierzy -wszak armia była istotną częścią imperialnej machiny a służba w niej była obowiązkowym szczeblem kariery każdego szanującego się obywatela. Nie są to jednak  postacie walczące a przedstawiciele stanu ekwitów i patrycjuszy w paradnym uzbrojeniu.
 
Zestaw o takim charakterze dobrze uzupełnia rzymską tematykę, pozwalając zestawić ciekawsze, historyczne scenki -tym bardziej, że pracujemy już nad elementami zewnętrznej scenerii.
 

IMPERIUM ROMANUM
W salonikach prasowych i EMPiKach wciąż w sprzedaży zeszyt KA30 Artyleria XVIIw. (polecam!) a jednocześnie mam przyjemność przedstawić dwa zupełnie nowe tematy z serii antycznej:
 - Rzymskie rydwany
 - Konnica legionów rzymskich
 
Tak obiecywaliśmy i straszyliśmy, że będą kiedyś te rydwany (zobaczcie zresztą w niniejszym wątku, prawie na samym dole),
że aż wstyd -więc wreszcie zebraliśmy się i zrobiliśmy!
 
A przy okazji parę innych, mam nadzieję, że fajnych zestawów:)
Jak bowiem możecie nie tylko przeczytać ale i zobaczyć w oddzielnym wątku poświęconym Imperium Romanum są już w bardzo zaawansowanym opracowaniu kolejne tematy z tej serii!
 
Pozostaje mieć nadzieję, że miłośnicy pozostałych serii nie poczytają nam za złe takiego zagęszczenia antyku w Kartonowej Armii... ;)
A poważnie już -napiszcie, co sądzicie o nowych zestawach, w szczególności, czy chcielibyście, żeby w podobny sposób rozszerzyć dotychczas wydane zeszyty z innych serii?
 

Nowa-stara seria
Spieszę wyjaśnić przemianowanie dotychczasowej serii "Rycerskiej" na serię "Średniowieczną". Otóż faktycznie jednym z pierwszych skojarzeń z ową barwną epoką są rycerze i rycerski etos ale często bywało i tak, że na bitewnym polu prym wiedli wcale nie opancerzeni jeźdźcy lecz plebejska piechota wyposażona w długą broń drzewcową, wyborni angielscy łucznicy czy też słynni genueńscy kusznicy!
Jest tym samym wiele ciekawych tematów, które uzupełniają dotychczas wydane zeszyty. Tak więc zmiana nazwy pozwoli pomieścić w ramach serii takie tematy jak np. szwajcarscy halabardnicy, angielscy łucznicy lub czescy taboryci.
Nie od rzeczy będzie wspomnieć również o Mongołach, których konne zagony dotarły daleko w głąb ówczesnej Polski tudzież armiach ludów tureckich.
Będziemy mogli teraz rozbudowywać serię bez narażania się na niespójność i niezgodność nazewnictwa :)
 
Przy okazji - zeszyt KA03 Wikingowie, opowiadający o czasach wczesnego średniowiecza, został zgodnie z powyższym przeniesiony do przemianowanej serii.
  

Zapowiedzi - garść nowości
 
Zaktualizowaliśmy dział Zapowiedzi -pojawiło się parę nowych informacji o opracowywanych i planowanych zeszytach (w tym co najmniej jedna spora niespodzianka). Całość uzupełniają nowe ilustracje -na dowód, że prace nad tymi tematami idą pełną parą! 

Arkusze do pobrania
W dziale Do pobrania zamieściliśmy arkusz do ostatniego zeszytu KA29 Persowie z figurkami gwardzistów perskiego Króla Królów, słynnych wojowników korpusu Nieśmiertelnych!
 

Persowie - KA29 w sprzedaży!
 
Obowiązkowy zeszyt dla miłośników serii antycznej!
 
Doskonale uzupełnia (wreszcie! :) dotychczas wydane numery.
Wszak z Persami mieli styczność praktycznie wszyscy starożytni mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego: począwszy od Greków i Egipcjan, poprzez Macedończyków i wreszcie Rzymian.
 
Do tego zeszytu szykujemy bardzo ciekawy Zestaw Specjalny, zawierający zupełnie nowe dodatkowe figurki (m.in. frygijskiego wojownika, który nie znalazł się w zeszycie) i akcesoria. Całość pozwoli ustawić prawdziwy szyk bojowy perskiej armii.
 

Euro 2008...
Redakcja poddała się wszechobecnemu zauroczeniu piłką :)
W dziale "do pobrania" zamieściliśmy nowe, nieplanowane arkusze z figurkami piłkarzy -wielkie podziękowania należą się Jarkowi Zającowi za fajne rysunki!
Figurki są rzecz jasna w barwach biało-czerwonych i dodatkowo w wersji do częściowego pokolorowania, zgodnie z barwami drużyny, której kibicujecie.
 
Mamy w zanadrzu kolejne figurki piłkarzy, zamieścimy je wkrótce!
 

Wypogodziło się...

W ciągu ostatnich dni udotępniliśmy w dziale do pobranie kilka starszych arkuszy. Każdy, kto zaglądał w tym czasie na naszą witrynę mógł je pobrać. Pozostało jeszcze parę starszych arkuszy a w przygotowaniu mamy już nowe.
 
Odwiedzajcie nas systematycznie - będą niespodzianki!
 

Arkusze na długi , deszczowy weekend

Specjalnie dla naszych Czytelników-modelarzy udostępniamy starsze arkusze -trochę na przekór chmurnej pogodzie!
Praca i zabawa z Kartonową Armią, wycinanie figurek i ustawianie własnych historycznych scenek, może dać wiele radości i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o zasnutym ołowianymi barwami niebie.
Jeśli będzie padało, będziemy dodawać kolejne starsze arkusze.
 
Dostępność arkuszy - aż do wypogodzenia :)
 

Złoty smok - figurka EASY!3D
jako nagroda w "smoczym konkursie"


Długi weekend dawno zakończony więc pora zabrać się do pracy!
 
Na redakcyjny mail nadchodzą pokolorowane przez Was rysunki królewskiego smoka. Dziękujemy, wszystkie nam się podobają, zastanawiamy się nad oddzielną galerią z wybranymi pracami.
 
Przypomnę, że wszystkim nadsyłającym swoje prace przesyłamy na zwrotny adres pliki PDF z arkuszami zawierającymi figurkę złotego smoka w wersji EASY!3D.
Zobaczcie zresztą nową galerię zdjęć i czym prędzej bierzcie się za malowanie -naprawdę gra warta świeczki!
 
Przy okazji galerii zdjęć ze złotym smokiem pokazaliśmy większe fragmenty opracowywanego zestawu arkuszy z elementami scenerii EASY!3D. Będą to bardzo efektowne a zarazem łatwe do zrobienia i ustawienia przestrzenne modele różnych ruin.
 

Władcy smoków - Świat Fantasy III
 
Nowy zeszyt Kartonowej Armii (KA28) już w sprzedaży!
W środku ciąg dalszy naszej opowieści o przygodach herosów Świata Fantasy oraz wyjątkowy zestaw figurek i akcesorii!

Zestaw Specjalny nr 4
Jeśli posiadasz egzemplarz Kartonowa Armia KA28, możesz pobrać specjalny, bezpłatny zestaw dodatkowych arkuszy z oryginalnymi  figurkami i akcesoriami.
 
Smoki, jak powszechnie wiadomo, to sporych rozmiarów bestie.
Dlatego w najnowszym Zestawie Specjalnym z arkuszami do pobrania zamieściliśmy figurki ze znacznie większymi w porównaniu do wersji zeszytowej, bardziej  rozłożonymi skrzydłami. Zmieniliśmy też kolorystykę, żeby figurki były bardziej różnorodne.
 
Zmodyfikowaliśmy wersję Władcy na Smoczym Tronie, dodając zupełnie nowe, rozłożyste zaplecze tronu, zrobione z magicznych, splątanych korzeni Smoczego Drzewa. Sam wybierz, która wersja bardziej Ci się podoba!
 
Mnich-wojownik Zakonu Miecza dozbrojony został w zawieszaną na plecach tarczę (z możliwością wymiany na jedną z wersji opcjonalnych) i nowy miecz. Wprowadziliśmy też szereg drobnych zmian w ubiorze i kolorystyce, zresztą sami porównajcie figurkę z wersją zeszytową.
 
Zaklinaczka węży -to już CAŁKOWICIE NOWA figurka!
Bardzo ważna postać w naszej opowieści ze Świata Fantasy, prawa ręka Władcy Smoków -nie mogło jej zabraknąć!


"Centrala fantasy"
Wprowadziliśmy drobną zmianę na witrynie -mianowicie ulokowana na lewym panelu (tuż pod menu) ikonka  "Świat Fantasy" prowadzi teraz do wydzielonego działu, poświęconego wyłącznie tematyce fantasy. Zebraliśmy tam w jednym miejscu wszystkie odnośniki do podstron z opisami zeszytów, krainy i bohaterów. Pracujemy już nad kolejnym zeszytem i pomyśleliśmy, że będzie Wam wygodniej mieć dostęp z jednego pmiejsca.
 
Trochę przegadane zapowiedzi :)
Czekając na najnowszy zeszyt, zajrzyjcie konecznie do działu z zapowiedziami. Odkryliśmy trochę kart odnośnie opracowywanych tematów, dalszych planów i związanych z nimi dylematów...
 

Prima Aprilis :)
 
Oj, narobiliśmy zamieszania... zapraszam więc teraz wszystkich, zarówno tych, którzy uwierzyli jak i tych co nie dali wiary do przeczytania jak to jest naprawdę...
 

Nowe oblicze Kartonowej Armii
 
Idzie wiosna a wraz z nią wciąż i nieodmiennie zaskakuje nowe...
Mamy zatem dla Was cały pakiet zmian w piśmie i na witrynie!
 
Ku zadowoleniu większości wiernych Czytelników i modelarzy porzucamy wreszcie nudne, ograne tematy historyczne!
Mało tego, odwracamy się od dwustronnych figurek (trochę łatwiej będzie określić, którą stroną zwrócić bohatera do świata:)
 
Teraz to dopiero będzie się działo a przecież
to nie wszystko!
 
Przygotowaliśmy zapowiedzi nowych, oczekiwanych serii:
-Science Fiction (oj, chyba tylko dla twardzieli!)
-Mangowe opowieści (wreszcie coś dla siostry lub koleżanki?)
 
Zajrzyjcie więc najpierw tu..., a potem już szybciutko tam...


Machiny oblężnicze
 
Przez okres Świąt w dziale do pobrania dostępne były arkusze z przestrzennym modelem wieży oblężniczej.
Ciekawi jesteśmy, czy model spodobał się Wam? Czy nie sprawił trudności przy wycinaniu i sklejaniu oraz najważniejsze, czy sprawdził się jako ruchomy element scenerii?
 
Przymierzamy się do kolejnych machin, w tym balisty, katapulty, bombard, różnych taranów oraz dodatkowych akcesorii w postaci podestów, drabin, unoszonych zasłon i transzei.
 
Może warto zrobić specjalny, grubszy zeszyt z takim zestawem?
Napiszcie na redakcyjny mail co sądzicie o tym pomyśle?

Radosnych i spokojnych Świąt!
 
Dużo ciepła i uśmiechów, smacznych świątecznych łakoci oraz udanego poniedziałkowego Śmigusa życzy wszystkim wiernym Czytelnikom i modelarzom redakcja.

Gdyby jednak pogoda wciąż grymasiła mamy drobną niespodziankę od zaprzyjaźnionego z redakcją zajączka:
dwa arkusze z przestrzennym modelem średniowiecznej wieży oblężniczej w dziale do pobrania - tylko teraz!


Władcy Smoków -nadchodzi nowa odsłona Świata Fantasy
 
Trwają jeszcze prace nad nowym zeszytem i arkuszami do pobrania ale już teraz warto zapoznać się z tym co dla Was szykujemy! Zapraszam do przeczytania najnowszych wieści z Pogranicza oraz odświeżenia poprzednich wydarzeń.
Wkrótce więcej materiałów o Władcach Smoków!

Zmiany na witrynie
 
Odświeżyliśmy trochę układ głównej strony. Możemy zamieszczać teraz nie tylko więcej informacji ale co ważniejsze w bardziej przejrzystej postaci. Mamy nadzieję, że polubicie nowy wygląd :)
Janczarzy - Kartonowa Armia KA27 w sprzedaży!
 
Przedstawiamy kolejny zeszyt z serii XVIIw. "sienkiewiczowskiej".
Znajdziecie w nim figurki żołnierzy osmańskiego imperium, w tym spahisów, akyndżi oraz słynnych janczarów. W części opisowej  jak zawsze sporo faktów, ciekawostek oraz ilustracji.


Zmiany i nowości na naszej witrynie
 
Nasza witryna systematycznie rozrasta się, przybywa nie tylko kolejnych zeszytów, arkuszy i galerii ale i nowych pomysłów. Postanowiliśmy więc zaprowadzić trochę porządku :)
 
Wydzieliliśmy dział Zestawy specjalne -pomysł spodobał się Wam więc mamy motywację, żeby dodawać więcej takich arkuszy.
Zestawy pozwalają zaprezentować ciekawe figurki, elementy scenerii i modele, uzupełniające i rozszerzająe wydania drukowane.
 
Zestawy specjalne są zarazem formą podziękowania Czytelnikom, kupującym w kioskach lub wysyłkowo Kartonową Armię!
 
Uchylając nieco rąbka tajemnicy zdradzę, że przygotowujemy całą serię elementów scenerii i modeli do różnych zeszytów (to dopiero będzie coś!), prawdopodobnie więc wydzielimy też odrębny dział z arkuszami i opisami z tego zakresu.
 
W dziale Galerie dodaliśmy, oprócz całej serii nowych zdjęć nadesłanych (przy okazji dziękujemy i prosimy o więcej!) dwie zupełnie nowe pozycje:

Jak to zrobić -praktyczne sztuczki i przykłady
Docelowo planujemy zamieszczać więcej ciekawych pomysłów i własnych rozwiązań naszych Czytelników. Warto tu zaglądać, być może wykorzystacie niektóre przedstawione patenty i Wasze figurki oraz scenki będą jeszcze ładniejsze i ciekawsze.
 
Zachęcamy zresztą do dzielenia się Waszymi doświadczeniami
Zróbcie i prześlijcie zdjęcia, opiszcie wasze eksperymenty i różne "chwyty" jak najlepiej wykonać i zmodyfikować figurki oraz modele Kartonowej Armii, co można wykorzystać jako podłoże i tło oraz jak ustawić oryginalne scenki..?
 
Zagubione grafiki
Galeria klimatycznych grafik z pierwszej odsłony naszej witryny, pochodzących z pierwszych numerów Kartonowej Armii. Nawet jeśli macie te zeszyty, warto odwiedzić i powspominać.

Wojownicy - KA26 Pomaluj i sklej 3 już dostępny!
 
Przedstawiamy kolejny zeszyt z wybranymi figurkami i akcesoriami  do samodzielnego pokolorowania i sklejenia. Świetne uzupełnienie wydanych serii pozwalające zrobić własne, niepowtarzalne figurki!

Aleksander - KA25 w sprzedaży!
 
Z wielką przyjemnością oddajemy w Wasze ręce nowy zeszyt Kartonowej Armii dedykowany Aleksandrowi Macedońskiemu, bez wątpienia największemu wodzowi minionych epok!
Zeszyt wybitnie ciekawy, zawierający wspaniałe ilustracje oraz oryginalne figurki tudzież wyjątkowo pokaźny zestaw akcesorii. 


Zestaw Specjalny Nr2 - super BONUS
 
Specjalny bonus wyłącznie dla naszych wiernych Czytelników!
Zestaw czterech dodatkowych arkuszy, uzupełniający najnowszy zeszyt KA25 Aleksander. Jeśli masz ten zeszyt, masz też specjalne hasło uprawniające do pobrania bonusowych arkuszy -wystarczy zgodnie z podpowiedzią zamieszczoną na stronie Zestawu otworzyć zeszyt, odczytać i wpisać wyraz będący hasłem...
 
Zestawy Specjalne będą pojawiać się częściej, ale nie oznacza to, że zaprzestaniemy umieszczania arkuszy do bezpłatnego pobrania!
 
Chcemy w ten sposób dostarczyć Wam więcej ciekawych figurek, akcesorii i modeli oraz, przede wszystkim, podziękować Wam za kupowanie naszych zeszytów! Bez Waszego zainteresowania i wsparcia zeszyty Kartonowej Armii nie mogłyby się ukazywać!

Dziękujemy i zapraszamy do pobierania nowych arkuszy :)

Wiele tematów przedstawianych w zeszytach Kartonowej Armii aż prosi się o dodatkowe, bardziej rozbudowane elementy otoczenia i modele -scenki z figurkami wiele zyskują w takim zestawieniu.
 
Niestety elementy te zajmują zazwyczaj więcej niż jeden czy dwa arkusze i nie mieszczą się w standardowym zeszycie.
Podobnie jest w przypadku większych akcesorii i figurek konnych. Niechlubnym przykładem będzie tu nasz rzymski rydwan bojowy (ze względu na dynamiczne upozowanie koni i bogaty zestaw akcesorii zajmuje prawie cztery arkusze!) któremu nie dane było "zaparkować" w żadnym z zeszytów serii antycznej:

Rzymianie - rydwan bojowy

Żeby jakoś temu zaradzić (szkoda takich fantastycznych figurek!), wymyśliliśmy Zestawy Specjalne Arkuszy dostępne dla Czytelników naszego pisma. Zestawy będą nie tylko rozszerzać tematykę nowych zeszytów Kartonowej Armii ale i dotychczas wydanych.
 
Już teraz, korzystając z okazji powrotu do tematyki Dzikiego Zachodu, przygotowaliśmy dla naszych Czytelników, którzy kupili najnowszy zeszyt Kartonowej Armii, pierwszy zestaw arkuszy!
 
Zestaw zawiera jeden z bardziej charakterystycznych elementów krajobrazu w czasach podoju Zachodu -wóz osadników, słynny "szkuner prerii". Przy okazji zamieściliśmy na witrynie parę informacji typu "fakty i ciekawostki" wzorem drukowanych wydań magazynu (zobacz więcej informacji i przykładowe grafiki).
 
Ale to nie wszystko -pracujemy nad wersją EASY!3D wozu oraz nad dyliżansem -kolejnym typowym modelem rodem z westernów!
 
Jeśli spodoba się Wam zestaw specjalny oraz nowe przestrzenne  modele, powrócimy do tematu drakkara Wikingów, greckiej tudzież rzymskiej galery oraz zestawu średniowiecznych machin oblężniczych (nie wspominając już o nieszczęsnym o rydwanie :)
 
Ciekawi jesteśmy Waszych pomysłów, do jakich serii i zeszytów, jakie modele i akcesoria warto opracować w pierwszej kolejności?

Kowboje -nowy zeszyt Kartonowej Armii w sprzedaży!
 
Kontynuacja pasjonującej historii zdobycia Dzikiego Zachodu.
W środku historyczne opisy, fakty i ciekawostki oraz wspaniałe ilustracje. Na arkuszach oryginalne figurki: ranczerzy, kowboje, rewolwerowcy, szeryfowie, kurierzy i bandyci. Zresztą już teraz możecie zobaczyć, co znajduje się w nadchodzącym numerze oraz pobrać dodatkowe arkusze z figurkami i elementami scenerii.

Nowe elementy scenerii
Specjalnie do serii Legendy Dzikiego Zachodu przygotowaliśmy arkusz z wozem osadników oraz "panoramiczny", westernowy element scenerii -Czerwone Skały. Więcej w opisie scenerii.

Zapowiedzi i dalsze plany
Zapraszam do odwiedzania działu zapowiedzi. Jego zawartość  będzie modyfikowana tak, żeby lepiej pokazać co znajdzie się w nadchodzących zeszytach. Już teraz zaktualizowany został plan wydań Kartonowej Armii. Kolejność zeszytów oraz tematyka może ulec zmianie -zależy to między innymi od Was! Czekamy na Wasze maile z pomysłami oraz uwagi o planach i zawartości numerów!
 
Jeśli już mowa o zapowiedziach i planach, to tych z Was, którzy lada moment będą mieli najnowszy zeszyt w ręku, czeka zapewne spore (liczymy też, że miłe) zaskoczenie! Umieściliśmy bowiem w nim zapowiedź nowego tematu o który wiele osób pyta już od dłuższego czasu. Nie chcąc psuć niespodzianki, nie powinienem już nic więcej zdradzać...
 

Uzupełnij kolekcję!
 
Zamów brakujące zeszyty Kartonowej Armii
 
Do każdego zamówionego numeru
dodajemy
arkusz z figurkami i akcesoriami
GRATIS!
 
Zobacz, jak zamówić wysyłkowo brakujące numeryKartonowa Armia - sprzedaż wysyłkowa i zamówienia

O firmie Ochrona prywatności Regulamin Współpraca
Copyright © 2004-2011 PERMES. Wszelkie prawa zastrzeżone