Wydawnictwo PERMES
Kartonowa Armia


powrót
Jak pobrać i wydrukować pliki
Arkusze do pobrania zamieszczone są w popularnym formacie PDF. Do przeglądania i wydruku najlepiej korzystać z programu Adobe Reader, którego darmowa wersja jest do pobrania ze strony producenta. Program ten zamieszczany jest też na większości płyt CD/DVD dołączanych do magazynów komputerowych oraz w ich działach do pobrania, np:
 

Dla uzyskania najlepszej jakości zalecamy używanie oryginalnych tuszów i tonerów oraz drukowanie na markowych papierach lub kartonie o gramaturze min. 120g/m2.
 
Z własnego doświadczenia polecamy gładzone kartony o wysokiej białości i gramaturze 160g/m2 -sprzedawane zazwyczaj w opakowaniach po 250 arkuszy, dostępne w większości sklepów papierniczych i stoiskach z papierami przy działach ze sprzętem komputerowym. Kartony te, przy zachowaniu rozsądnej relacji ceny do jakości, zapewniają dobrą jakość wydruków, umożliwiając  precyzyjne wycinanie, dobrze się sklejają i nie odkształcają po pokryciu warstwą bezbarwnego lakieru.
 
Z papierami fotograficznymi, sporo droższymi i nie tak wygodnymi do modelarskiej obróbki jak karton, można ewentualnie robić próby w celu osiągnięcia określonego, specyficznego efektu.


Zamieszczone pliki przeznaczone są wyłącznie do własnego,
niekomercyjnego wykorzystania.
Wszelkie formy rozpowszechniania bez pisemnej zgody wydawnictwa zabronione.

All files from download section are for personal, non commercial use only.
Please feel free to download and print
but do not redistribute in any form without prior written permission.
Thank you


O firmie Ochrona prywatności Regulamin Współpraca
Copyright © 2004-2010 PERMES. Wszelkie prawa zastrzeżone