Wydawnictwo PERMES
Kartonowa Armia


powrót
Elfy - Świat Fantasy II - Kartonowa Armia
  
Świat Fantasy


Nasi bohaterowie zbliżają się do Pogranicza. Podążają dniem i nocą, tym bardziej, że dotarły już do nich groźne wieści, przekazane przez tropicieli Leśnych Elfów, o odkryciu licznej bandy orków i wyrzutków, koczującej na terenach Pogranicza...

Elf tropiciel

Wyśmienicie znający lasy i pustkowia Pogranicza, zaprzyjaźnieni ze zwierzętami i bezszelestnie poruszający się w każdym terenie tropiciele nie dali się zwieść kamuflażowi orków! Wtopieni w cień podkradli się pod sam obóz, czyniąc dokładne obserwacje.
Wkrótce chyżonogie biegaczki ruszyły we wszystkich kierunkach, niosąc ostrzeżenie.
Leśni posłańcy 

Zadbawszy o powiadomienie sąsiadów, Leśny Lud zwołał wielki wiec. Postanowiono nie czekać na rozwój wydarzeń. Doceniając zagrożenie elfy uradziły wezwać na pomoc swych braci, zamieszkujących od wieków Srebrzyste Wyspy. Starsze Elfy -tak bowiem zwą w Królestwie mieszkańców wysp -odżegnały się od zgiełku i sporów panujących na stałym lądzie, poświęcając swój czas na doskonalenie wiedzy, poezji, muzyki i tańca.
Nieliczni tylko spośród ludzi pamiętają, że Starsze Elfy słynęły onegdaj z wyśmienitego opanowania wojennego rzemiosła. Odchodząc za morze, elfy postarały się, aby wspomnienia o nich wyblakły i z czasem przerodziły w legendy i baśnie.
 
Elf szermierz

Co rusz jednak znajdują się tacy, którzy twierdzą, że wyspiarze pozornie tylko zobojętnieli na losy porzuconych przed wiekami ziem. Rozpowiadają po karczmach, że Starsze Elfy nie ingerują wprawdzie w lokalne swary i utarczki ale czujnym okiem obserwują toczące się wydarzenia. Znane wszystkim, niepokojące wrażenie ruchu, zaledwie uchwytne kątem oka, ma być najlepszym ponoć dowodem stałej obecności wyspiarskich emisariuszy...

Jeśli jest w tym choć część prawdy, to czy wśród potomków legendarnych wojwników o srebrnych włosach zachowała się dawna biegłość we władaniu bronią i wola walki?  Czy po wiekach milczenia zareagują na naglące posłanie swych braci?

Wreszcie -co na to nasi bohaterowie? Czy przyjmą pomocną dłoń dumnych niegdyś wojowników, którzy pokolenia temu porzucili zwaśnione Pogranicze, szukając spokoju na dalekich wyspach?

Mnożą się niewiadome, mnożą pytania... Jeden tylko czas zdaje się nie mieć żadnych wątpliwości, biegnąc coraz szybciej!

Co wydarzy się dalej?
 
Kartonowa Armia będzie bacznie śledzić przygody bohaterów i relacjonować wydarzenia na gorąco -odwiedzaj naszą witrynę!

Księga Pogranicza


Inne zeszyty Kartonowej Armii z serii fantasy:

   
góra strony

Informacje o firmie PERMES
Copyright © 2004-2008 PERMES. Wszelkie prawa zastrzeżone