Wydawnictwo PERMES
Kartonowa Armia


powrót
Władcy smoków - Świat Fantasy III
  Świat Fantasy
Władcy smoków

Wieści o ciemnych chmurach gromadzących się nad Pograniczem rychło dotarły na Smocze Wybrzeże, siedzibę Władców Smoków.
Włodarze krainy od pokoleń starają się nie angażować w konflikty prowadzone przez sąsiednie mocarstwa i państewka.
Mają wystarczająco dużo problemów z utrzymaniem kruchego rozejmu na swoich ziemiach -głoszone bowiem z dumą miano Władców Smoków pochodzi jeszcze z zamierzchłych czasów, kiedy to ludzie i smoki zawiązali sojusz przeciw siłom mroku.

 
Władcy smoków - Świat Fantasy III
 
Rozłam
Wydawało się drzewiej, że wspólna walka na zawsze zacieśni przyjaźń między rasami. Stało się jednak inaczej i już wkrótce po zażegnaniu zagrożenia zaczęły pojawiać się pierwsze niesnaski.
Niektórzy ludzie bali się potężnych smoczych istot, inni wciąż knuli jak wykorzystać ich moc do swych niecnych zamierzeń.
Nie wszystkie też smoki spoglądały życzliwym okiem na malutkie i kruche ludzkie istoty, które butnie rościły sobie prawo do władania.
Nie upłynęło więc wiele czasu, gdy doszło do rozłamu.
Niektóre smoki zaszyły się w niedostępnych górach, inne zaś siały grozę i spustoszenie za nic mając dawne prawa i sojusze!
Nękani przez bestie ludzie umacniali swoje siedziby i organizowali zbrojne grupy do obrony. Nad Smoczym Wybrzeżem ponownie rozbrzmiewał szczęk oręża zaś nieliczni wędrowcy coraz częściej napotykali zgliszcza i ruiny...
Władcy smoków - Świat Fantasy III

Poszukiwacze skarbów
Rychło znaleźli się liczni śmiałkowie, którzy w poszukiwaniu legendarnych smoczych skarbów gotowi byli zaryzykować życie. Jeśli udało im się odnaleźć kryjówkę bestii i wyprowadzić ją w pole fortelem lub, co zdarzało się już dużo rzadziej, zwyciężyć w boju, mogli liczyć na złupienie bajecznego bogactwa!
Jednak nawet po pokonaniu groźnego strażnika daleko nie zawsze udawało się odnaleźć zmyślnie ukryty skarbiec. Wtedy do podziału pozostawały niemałe przecież sumy oferowane przez kramarzy za niezwykle cenioną smoczą skórę, kolce, rogi i złote łuski.

Władcy smoków - Świat Fantasy III

Najcennieszym jednak, choć zarazem najtrudniejszym do zdobycia łupem były smocze jaja. Wyklute z nich stworzenia poddawano wieloletniemu szkoleniu mającemu uczynić je całkowicie zależnymi od ludzi. Niejeden lokalny watażka marzył o własnym smoku, który już samą swoją obecnością utrzymywałby poddanych i sąsiadów w żelaznych kleszczach strachu!

Władcy smoków - Świat Fantasy III

Zabójcy smoków
Bywało, że wyspecjalizowane drużyny bezwzględnych zabójców smoków unikały starcia z dzikimi, pustoszącymi okolicę bestiami i licząc na łatwy łup czyniły podchody do legowisk zaprzyjaźnionych z ludźmi przedstawicieli pradawnej rasy.
 
Nowy sojusz
Chcąc zapanować nad całym tym rozgardiaszem nieliczni spośród ludzi władających wciąż umiejętnością przywoływania smoków, potomkowie legendarnych Władców Smoków oraz najbardziej szlachetne wśród swojej rasy Złote Smoki zawiązali nowy sojusz.

Władcy smoków - Świat Fantasy III

Wspólnymi siłami sojusz utrzymywał względny spokój między zwaśnionymi frakcjami i starał się nie dopuścić do wciągnięcia bestii do rozgrywek między władcami ościennych państewek.
Lecz doprawdy wielki i niewdzięczny był to trud i
kruchy rozejm.
 
.....
 
I w takim oto momencie na dwór Władcy Smoków docierają wieści o narastającym na Pograniczu konflikcie. Konflikcie, w którym wszyscy zabiegać będą o pozyskanie potężnych sojuszników.

Co wydarzy się dalej?
Jak postąpią Władcy Smoków? Jak na ostatnie wydarzenia zareagują dzikie bestie i przywódcy watach zabójców smoków?
Jedno jest pewne -nikt nie pozostanie obojętny!

Władcy smoków - Świat Fantasy IIIWładcy smoków - Świat Fantasy III
 
Kim są bohaterowie naszej opowieści?
Już wkrótce przedstawimy głównych bohaterów nadchodzących wydarzeń. Warto ich lepiej poznać, zanim sprawy nabiorą biegu!
 
Będziemy śledzić przygody bohaterów i relacjonować wydarzenia na gorąco -odwiedzaj naszą witrynę!
 
Księga Pogranicza
 
Kartonowa Armia
Świat Fantasy III
Władcy smoków

Zobacz zawartość zeszytu » 
 

Zobacz co wydarzyło się wcześniej
 
   
góra strony

Informacje o firmie PERMES
Copyright © 2004-2008 PERMES. Wszelkie prawa zastrzeżone