Wydawnictwo PERMES - informacje o firmie
Kartonowa Armia - strona główna
Kartonowa Armia - wydawnictwo PERMES - hobby edukacja zabawa

Kartonowa Armia - zobacz wydane numery i ich zawartość...
Kartonowa Armia - zapowiedzi

Kartonowa Armia - arkusze z figurkami i modelami do pobrania
Kartonowa Armia - jak sklejać
Kartonowa Armia - galerie figurek, zdjęcia, grafiki
Linki

Kartonowa Armia - o piśmie
Kartonowa Armia - sprzedaż wysyłkowa i kolportaż
Kartonowa Armia - wydawnictwo PERMES - kontak z redakcją...
Zapowiedzi
W planach wydawniczych mamy wiele ciekawych tematów.
Część jest kontynuacją rozpoczętych wątków, część rozpoczyna  nowe serie lub stanowi zupełnie samodzielne zeszyty.


Seria Wojownicy
  • Słowianie -wojownicy plemion słowiańskich z terenów dzisiejszej Polski: Polanie i Mazowszanie oraz Słowianie Zachodni, w tym Wieleci, Obodryci i Łużyczanie. Uzbrojenie, organizacja i taktyka walki. Obyczaje i wierzenia Słowian. Wielkie grody schronieniowe, walki z duńskimi piratami i niemieckimi marchiami granicznymi oraz fakty i ciekawostki!
Słowianie - wieleccy wojownicy
  • Piastowie - zaranie państwowości polskiej. Uzbrojenie i taktyka walki książęcych drużynników, pospolitego ruszenia i wolnych kmieci. Pierwsi Piastowie i ich zabiegi o zjednoczenie plemion. Postacie wielkich władców, zacięte walki z niemieckimi najeźdźcami i boje o Pomorze. Chrystianizacja kraju i początki feudalizmu na ziemiach polskich.
Piastowie


Seria Świat Fantasy

Wkrótce czeka nas kolejna wyprawa Kartonowej Armii do
fantastycznych krain na pograniczu literatury, legend i mitów...
 
Seria Świat Fantasy IV
  • Orkowie -zeszyt o hordach dzikich, okrutnych orków dobrze uzupełni serię. W końcu bohaterowie poprzednich zeszytów zyskają groźnych, uzbrojonych po zęby przeciwników! Orków będzie całkiem sporo -bardziej "cywilizowani", dobrze uzbrojeni orkowie z Pustkowii oraz ich dalecy, dzicy kuzyni z zapomnianych górskich sztolni i równikowych mokradeł.
Co dalej w serii Świat Fantasy?
Przymierzamy się (dość ostrożnie, trzeba przyznać) do numerów o  bestiach i żywiołakach  oraz rycerskim Bractwie Mieczy.


Seria Science Fiction - Kartonowa Armia w kosmosie!

Zanurzeni od paru lat w historii i baśniowym świecie fantasy postanowiliśmy dla odmiany zajrzeć w przyszłość. Pczątkowo miała to być krótka, żartobliwa odskocznia, ale w trakcie opracowania temat okazał się być wdzięcznym i wielce wciągającym.
Powstała całkiem rozbudowana fabuła, do której zostały dodane kolejne figurki, akcesoria i elementy scenerii.

Pomyślcie sami -kosmiczne pojazdy, roboty bojowe, tajne bazy, pojazdy przyszłości a może nawet... Obcy?!

Jesteśmy przekonani, że wielu z czytelników, choćby dla czystej rozrywki, z przyjemnością sięgnie po ten temat.

  • Kosmiczni komandosi -elita ziemskich żołnierzy przyszłości, wchodząca w skład Koalicyjnego Korpusu Kosmicznego. Doborowi żołnierze wyposażeni w ultranowoczesną broń i bezpośrednią łączność, wspomagani przez egzoszkieletowe kombinezony i wszczepione czipy bojowe. Na polu walki wspierani przez inteligentne maszyny bojowe.
  Sci-Fi - kosmiczni komandosi
  • Rebelianci -stare kolonie, które uzyskały samodzielność gospodarczą, zaczęły dążyć do oderwania się od Ziemii. Kolejnym krokiem było powołanie Konfederacji Zewnętrznej. Długotrwała izolacja i dostęp do nieznanych wcześniej zasobów spowodowały, że nauka i technologia Konfederacji podążyły odrębnymi niż ziemskie ścieżkami. Powiadają też, że w ręce kolonistów wpadły artefakty pradawnej rasy kosmicznych wędrowców. Faktem jest, że nie tylko wyposażenie ale i sposób walki rebeliantów, jak z uporem nazywają ich ziemianie, różni się diametralnie. Zdalnie sterowane androidy bojowe, tajemniczy mutanci z korpusu PSI, zautomatyzowane samobieżne rozszczepiacze materii wyposażone w sztuczną inteligencję 5. generacji, czy wreszcie przerażające szturmowe oddziały klonów -czy trzeba dodawać więcej?
Sci-Fi - rebelianci
  • Akcesoria i sceneria Sci-Fi -wielkie roboty, czołgi przyszłości, kosmiczne pojazdy, tajne bazy nasłuchowe, automatyczne baterie działek, księżycowe bazy, bunkry i laboratoria. Cóż za pole do popisu jeśli chodzi o elementy scenerii i akcesoria, które pozwolą na  zainscenizowanie prawdziwie kosmicznych zmagań!

Seria XVIIw. "sienkiewiczowska"

  • Co dalej w serii -padają pytania o Tatarów, polską piechotę łanową oraz piechotę obcego autoramentu. Tematy ciekawe, choć trudno póki co powiedzieć, czy nadające się na odrębne zeszyty. Może dobrym pomysłem będzie Zestaw Specjalny z arkuszami do pobrania dla tych z Czytelników, którzy kupili zeszyty z serii XVIIw.?

Epoka napoleońska
  • Legia Nadwiślańska -następny po ułanach i szwoleżerach (zobacz KA20 Jazda polska 3) zeszyt z serii napoleońskiej, ponownie z ukłonem w stronę historii Polski. Przedstawimy w nim dzieje powstania i szlak bojowy pułków piechoty Legii, umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy i oficerów.
 
 
 
Jakie zeszyty chciałbyś mieć w swojej kolekcji?
O jakich czasach, armiach i wodzach chciałbyś przeczytać?
Jakie figurki chciałbyś dodać do swojej kolekcji?

Napisz do nas!
Pilnie przysłuchujemy się opiniom Czytelników,
być może wkrótce wydamy Twój wymarzony zeszyt?
 
  
góra strony
Kartonowa Armia - sprzedaż wysyłkowa i zamówienia
Zobacz zawartość nowego numeru Kartonowej Armii...
O firmieOchrona prywatnościRegulaminWspółpraca
Copyright © 2004-2011 PERMES. Wszelkie prawa zastrzeżone